Laptop nasıl server olarak kullanılır?

Nyaan_Neko

Hectopat
Daha fazla  
Benim eski bir laptopum var ve ben bir web sitesi açacağım, bu laptopu server gibi nasıl kullanabilirim hangi işletim sistemini kurmalıyım ne yapmalıyım, yapan bilen bir arkadaş var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu kullanarak cPanel kurabilirsiniz.

Centos işletim sistemi kurup ücretsiz bir web panel kullanabilirsin veya ücretli plesk kurarak yola devam edebilirsin. Sabit ip adresine ihtiyacın olacak.

Sabit ip olmazsa olmaz mı hocam?
Olur. Dynamic DNS diye bir şey varmış. O arkadaş değişen ip adresin ile domainini birleştiriyor.

"provides a mapping between a hostname, such as www.yourcompany.com, and your IP address. What are the benefits of DDNS? You can access your website or server from anywhere in the world without worrying about changes to your IP address."

Güzel bir CentOS 7 kur, ardında da panel olarak CWP kur. İkisi çok kombine çalışıyor. Üstelik ücretiz sürümü de var ve herşeyi yapabiliyorsun... Laptoptan daha stabil olur, ısı problemi yaşamazsın hocam. Statik ip ücreti en son 15 tl idi, bana göre gereksiz. sürekli modem resetlemiyorsan gerek yok. Çünkü evde laptopa kuracağın sunucu profesyonel değil hobi amaçlı olacak...

Güzel bir CentOS 7 kur, ardında da panel olarak CWP kur. İkisi çok kombine çalışıyor. Üstelik ücretiz sürümü de var ve herşeyi yapabiliyorsun... Laptoptan daha stabil olur, ısı problemi yaşamazsın hocam. Statik ip ücreti en son 15 tl idi, bana göre gereksiz. sürekli modem resetlemiyorsan gerek yok. Çünkü evde laptopa kuracağın sunucu profesyonel değil hobi amaçlı olacak...
Hocam ben Turkcell kullanıyorum statik ip'ye 40-50 istediler aylık ben de vazgeçtim yapmaktan ancak yine de dinamik ip ile yapacağım.

Windows server 2012-2019 öneririm. Bir de BIOS'tan sanalaştırma yapınız. Laptopunuzun içinde dahili grafik kartı bulunsun. cPanel kurun. Sonra kullanıma hazır. Bir de statik IP alınız. Dinamik IP CGNAT da olduğu için güvenlik problemleri vb olabilmektedir. Ortak IP denilebilir 10 ile başlar IP. Modem arayüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı