Laptop Nasıl Temizlenir?

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
2 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum, içini bir kere bile açıp temizlemedim. Tozlanıp ileride oyun oynarken sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bilgisayarımı nasıl temizleyebilirim? Bir şeyleri bozarım diye korkuyorum.

Biraz el yatkınlığı gerekiyor, bu işlerde becerikli değilsen hiç bulaşmamakta fayda var 🙂

Her dizüstü bilgisayar için farklı söküm şekilleri vardır. Kendi bilgisayarın için gerekli videoyu Google aracılığı ile bulabilirsin. Açtıktan sonrası biraz daha kolay, İşlemci ve ekran kartına gelen bakır boruların altında plakalar bulunuyor, bunları dikkatlice temizleyip termal macunu sürüyorsun. Bunun yanında fanlara da hava tutmalı veya üflemelisin. Zaten toz genelde fan çıkışlarına toplanıyor.

Bu arada iki yıl çok uzun bir süre, ben en fazla üç ayda bir tüm bilgisayarlarımın bakımını yaparım 🙂

Alternatif olarak bu işe elin yatkın değilse güvendiğin bir servise ₺20-30'na temizletebilirsin.

Bilmiyorsan bunu işin uzmanına vermen gerek. Ayrıca 2 yıl uzun bir süre 6 ayda bir kez içini açıp temizlemeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı