Laptop ölü piksel yayılması

kemaldeniz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Eskiden ufaktı fotodaki ölü pikseller. Siyahtı ve etrafında 1 2 tane de renkli olanlardan vardı. İnternette laptop kapalıyken bir bezle baskı uygularsanız geçer diyordu. Yaptığımda siyah kısım lacivertleşti ve etrafa renkli olanlar yayıldı. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-02 at 14.53.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-02 at 14.53.30.jpeg
    127,3 KB · Görüntüleme: 62
Merhaba. Eskiden ufaktı fotodaki ölü pikseller. Siyahtı ve etrafında 1 2 tane de renkli olanlardan vardı. İnternette laptop kapalıyken bir bezle baskı uygularsanız geçer diyordu. Yaptığımda siyah kısım lacivertleşti ve etrafa renkli olanlar yayıldı. Ne yapmam lazım?

Bende ölü piksel vardı. Tırnak ucumla çok hafif baskı yaptım gitti. Riskli bir çözüm yöntemi. Çok bastırmışsınız galiba.

Ölü piksele çözüm yok maalesef ekran değişimi öneririm.

Ölü piksel değil ki bu? Teşhisi yanlış koyduğunuz için çözüm de işe yaramamış.

Kurutma makinesı düzeltiyor diye biliyorum ama youtubedende bakabilirsin.

Bende de var 2 tane ellemiyorum hiçbir şekilde ölü pixel hiç bir şey yapılmaz hocam tek çare ekran değişimi ölü pixel için. Siz daha da mahvetmişsiniz.

Evet benim de dikkatimi çekti ölü piksel renkli olmaz.

İç ekran bildiğim kadarıyla bu renklerde oluyor iç ekranı çatlatmış olabilirsin bir bilgisayarcıya veya kendin iyiysen içini açıp bakabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı