Laptop önerisi

selimsahinceng

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Kodlama, belki oyun geliştirme ve nadir olarak oynadığım LoL oyununu oynatabilecek bir laptop arıyorum. Bir bütçe sınırım yok yani 11000 TL de olabilir 18000 TL de ancak fiyat performans bir laptop istiyorum. Ayrıca çok ağır bir laptop istemiyorum. Benim anladığım kadarıyla bu isteklerim ofis laptopu olarak geçen bilgisayarları işaret ediyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Ofis laptop alsam LoL gibi oyunları nadir oynuyorum. Bu oyunlarda kaç FPS verir acaba? Kesinlikle oyuncu laptop şart mı acaba? Ofis laptoplarda kodlama yapamam mı?
Tam olarak hangi özellikleri bana avantaj sağlar acaba? Genel olarak oyundan çok, yazılım için kullanacağım. Oyun olarak sadece LoL oynuyorum. Bunu da haftada 2-3 kere anca giriyorum.

Ofis laptop alsam LoL gibi oyunları nadir oynuyorum. Bu oyunlarda kaç FPS verir acaba? Kesinlikle oyuncu laptop şart mı acaba? Ofis laptoplarda kodlama yapamam mı?

Tam olarak hangi özellikleri bana avantaj sağlar acaba? Genel olarak oyundan çok, yazılım için kullanacağım. Oyun olarak sadece LoL oynuyorum. Bunu da haftada 2-3 kere anca giriyorum.
300+

İnce olması ve iş ile oyun oynamak için tasarlanmış bir bilgisayar ondan attım kendisini olmazsa tabii ki sadece iş laptoplarına da bakılabilir:

Bu laptop LoL oyununda 300 FPS mi verir? Ofis laptopları
İnce olması ve iş ile oyun oynamak için tasarlanmış bir bilgisayar ondan attım kendisini olmazsa tabii ki sadece iş laptoplarına da bakılabilir:
Anladım çok teşekkür ederim. Bu laptopları inceleyeceğim. Bir de senelerdir masaüstü olsun, dizüstü olsun, hep intel işlemci kullandım. Amd işlemciye nedense biraz soğuğum. Sizce Amd işlemci mi almalıyım?

Bu laptop LoL oyununda 300 FPS mi verir? Ofis laptopları

Anladım çok teşekkür ederim. Bu laptopları inceleyeceğim. Bir de senelerdir masaüstü olsun, dizüstü olsun, hep Intel işlemci kullandım. AMD işlemciye nedense biraz soğuğum. Sizce AMD işlemci mi almalıyım?

Genelde AMD daha F/P oluyor ve daha çok performans veriyor ondan alabilirsiniz.

Hocam kesinlikle olur. Durun ben size daha uygun bir laptop atayım. Avantaj olarak şöyle ki ben de genellikle kodlama için kullanıyorum. Ultrabook kullandığım için bataryası, inceliği, ağırlığı benim için avantaj oluyor. Oynadığım oyunlar da sayılı zaten. Üstelik gaming laptoplar gibi ısınmıyorlar. Daha laptopumun ETS 2'de 65 dereceyi geçtiğini görmedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı