Çözüldü Laptop özel çözünürlük eklerken "maksimum bant genişliği kapasiteyi aşıyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gingka Hagane

Hectopat
Daha fazla  
Intel Grafik Kontrol Merkezi'nden monitörümü 60 hz'den 75 hz'e overclock etmeyi deniyorum (laptop) ama bu hata çıkıyor:
Ekran görüntüsü 2021-05-05 145954.png

Ekran görüntüsü 2021-05-05 150000.png

Monitörümün doğal çözünürlüğü 1366x768 ama hala olmuyor. 1024x768 yapıp 75hz denesem yine aynı hatayı veriyor, olmuyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
Customresolutionutility
Aynı görevi görüyor.
İndirip bize SS atabilirsiniz.
Customresolutionutility
Aynı görevi görüyor.
İndirip bize SS atabilirsiniz.
Dediğiniz programla çalıştı teşekkürler ama geri sildim monitöre zarar gelmemesi için overclock yapmayacağım. 1024x768 çözünürlükte 75 hz yapmayı denedim ekran bozuldu gibi oldu her şey birbirine girdi 30 saniye sonra falan düzeldi ama ben yine eski haline döndürdüm.

Dediğiniz programla çalıştı teşekkürler ama geri sildim monitöre zarar gelmemesi için overclock yapmayacağım. 1024x768 çözünürlükte 75 Hz yapmayı denedim ekran bozuldu gibi oldu her şey birbirine girdi 30 saniye sonra falan düzeldi ama ben yine eski haline döndürdüm.

Çözüm olarak işaretliyebilirsiniz.

Dediğiniz programla çalıştı teşekkürler ama geri sildim monitöre zarar gelmemesi için overclock yapmayacağım. 1024x768 çözünürlükte 75 hz yapmayı denedim ekran bozuldu gibi oldu her şey birbirine girdi 30 saniye sonra falan düzeldi ama ben yine eski haline döndürdüm.
Hocam peki nasıl çıkardınız 75 Hz'ye? Ben denedim ama bir türlü yapamadım.

Geri
Yukarı