Laptop oyun oynarken kapanma sorunu

furkanbecet4

Hectopat
Laptobumu alalı 10 sene falan oldu son 1 senedir oyun oynarken kapanıyor bir kez daha olmuştu. Format atmıştım düzelmişti ama bu sefer düzelmedi. Oyun oynarken ısı kontrolü yaptım ekran kartı sıcaklığı kapanmadan önce baktığımda 95 dereceydi. İşlemci ise 73 dereceydi. Acaba bu kapanma neyden kaynaklanıyor? Desteklerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzun içini açıp temizleyip ve termal macunu yenilerseniz sorununuz geçecektir. İlerisi içinde laptopunuzun hava çıkışlarına uyumlu bir soğutucu almanız ya da en kötü laptopunuzu kullanırken altına ufak kitaplar koyarak yükselterek hava akımını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanırken de masa gibi sert zeminleri tercih edin.

Laptobumu alalı 10 sene falan oldu son 1 senedir oyun oynarken kapanıyor bir kez daha olmuştu. Format atmıştım düzelmişti ama bu sefer düzelmedi. Oyun oynarken ısı kontrolü yaptım ekran kartı sıcaklığı kapanmadan önce baktığımda 95 dereceydi. İşlemci ise 73 dereceydi. Acaba bu kapanma neyden kaynaklanıyor? Desteklerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...
Toz ve fan temizliği + termal macun yenilemesi şart.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz içim sağolun. Bilgisayarın içini açtım fanı çıkardım fan ve hava kanalları çok pisti temizledim bide fanın motoruna yağ sürdüm düzeldi ve ısı şu an en fazla 75 e çıktı.Hepinize teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı