Laptop Oyunları Açınca Kasıyor!!!!!

EnesBoybay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum da oyunları açtıktan 5 10 dakika sonra oyunlar biranda kasıyor ve 5 10 fps lere düşüyor.Daha laptopu alalı 5-6 ay anca oldu. Isınma gibi problemden dolayı olduğunu da sanmıyorum. Daha önceden ateş gibi olmasına rağmen kasmadan oynuyordum. Ama şuan daha 10 dakika geçmeden oyun biranda kasıyor. Normalde 60 üzeri fps aldığım oyun 10 fps ye düşüyor. Herşeyi yaptım düzelmiyor. Yardım lütfen...

Aynı dert bende de vardı ve ısınmadan dolayı oluyordu. Söktüm cpu ve gpu macunlarını yeniledim temizledim topladım halloldu. Isınmadan olup olmadığını şu şekilde test edebilirsin.Fps düştüğünde oyunda belli bi noktada dur ve oyunu masaüstüne at. Bi 10 dakika o şekilde masaüstünde tut bilgisayarı. Sonra tekrar oyuna tıkla fps yükselmişse sorun ısınmadan dolayıdır. Yok gene düşükse başka bi sorun var demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni yeni böyle olmaya başladı. İlk aldığımda ateş fışkırıyordu yan taraftan yine de kasmıyordu. Şimdi 10 dakika sürmüyor hemen kasıyor ve artmıyor da bidaha. Pc buz gibi olmasına rağmen.Anlamadım.....Kafayı yicem...

Yönetici arkadaşım sen niye mesaj yazmamı engelliyorsun. Hem sıcaklıkları yaz demişsin hem de mesaj yazmamı engelliyorsun. Buz gibi dediysem sallamadım herhalde. 50 en fazla 60 derece oluyor sıcaklık değerleri. Bu değerler de buz gibi demektir. Oyunlarımda orijinal ama orijinal olup olmamasıyla bir alakası yok benim problemimin. Teşekkür ederim...

Yönetici arkadaşım sen niye mesaj yazmamı engelliyorsun. Hem sıcaklıkları yaz demişsin hem de mesaj yazmamı engelliyorsun. Buz gibi dediysem sallamadım herhalde. 50 en fazla 60 derece oluyor sıcaklık değerleri. Bu değerler de buz gibi demektir. Oyunlarımda orijinal ama orijinal olup olmamasıyla bir alakası yok benim problemimin. Teşekkür ederim...
Windowstan güç ayarlarını Maximum performansta ve ekran kartının uygulamasında Maximum performansta olup olmadığını kontrol et.

Türkçe kurallarına uymadığınız içindi az önceki engel. Şimdi de çift hesaptan ayrıca bir engelleme daha aldınız. Peki neden ? Kurallarda böyle maddeler var...

Soruna gelirsek, cihazı prize takın. Yine devam ederse temiz 8.1 kurun ve oyunları, oynadığınız ayarları ve aldığınız performansı belirtin. O da olmadı cihazı servise gönderin. Çift hesap açıp kuralları yok sayarak yardım almaya çalışmak yerine daha iyi bir çözümdür servis.

Bende de x550ln var 1080p ve 840m i5 olanından. Amerikadan almıştım aynı sorun bende de var. İlkbaşta ısınmadandır diye düşündüm termal macunlarını değiştirdim bi güzel. Ama ise yaramadı. Bir sürü şey denedim en az senin denediğin kadar yöntem. Ama hiç biri ise yaramadı aynı senin dediğin gibi. Ama bu gün mutluyum çünkü çözümü bu gün buldum. Oynadığım oyun lol du ve her 10-8 dk de birden kaşmaya başlıyodu ve kasma durmuyodu. lol u C den D sürücüsüne aldım. Sorun çözüldü. C sürücüm bilgisayarı ilk aldığımda 750gb hdd di ben ssd aldım ve onu taktım 240gb. O hdd yide bilgisayarın optik okuyucusunu çıkarıp onun yerine hdd takmaya yarayan aparatla koymuştum. Tam hatırlamıyorum ama bunu yaptıktan 1 ay sonra falan kasma sorunu başladı (Yada ben keşvettim.) Sizde benim gibi optik okuyucuğu çıkarıp hdd takma aparatı aldınız mı diye sorucaktım. Eğer sizde öyle yaptıysanız sorun büyük ihtimalle ssd de değilde bilgisayardadır. Bu arada C ye kurduğum her oyun kasıyordu. Ama Far Cry 4 D de olduğu için kasmıyordu.

Bir sey daha intel grafik karti ile actigimda bu sorun olmadigi icin bence sorun nvdia da yada anakarttadir.

Sorunu cozdum. Onceki Nvidia driver'ini kaldirip 344.11 driver'ini kurdum artik boyle bir sorunum yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı