Laptop Prize Takınca Oyunlarda Kasıyor

EnesBoybay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi dizüstü bilgisayarım prize takılı vaziyetteyken oyunları açtığım zaman oyun 5 dakika sonra kasmaya başlıyor ve çok ciddi fps düşüşleri oluyor. Aynı oyunları pilde açtığım zaman pil bitene kadar birçok kez denedim hiçbir şekilde kasma meydana gelmiyor. Lütfen bilen, duyan varsa yardım edin...

Bu konularda pek bilgili değilim ama hocam sanırsam denetim masasında güç seçenekleri diye bir şey olması lazım ordan hangi plan seçiliyse onun yanındaki değiştire tıklayın ordan da gelişmiş seçenekleri değiştir güç yönetimi gibi bir şey olacaktı sanırım orada minimum ve maksimum var. Maksimum ayarları sanırım ki bir tanesinde daha düşük eğer ikisini %100 yaparsanız ve minimumda da yaparsanız bunu sorun kalmaması lazım. Dediğim gibi %100 emin değililim ama deneyin bi.

Teşekkür ederim ama onu belki yüz kere kontrol ettim herşey %100 de ve pil ile prize takılı olduğu bütün ayarlar birbiriyle aynı. Çok Saçma bi durum ama prize takınca kasıyor. Çıkarınca kasması gerekirken.

Eski bilgisayarımda benzer bir arıza olmuştu. Anakartın şarj giriş kısmında kısa devre olmuştu sanki harddisk problemi gibi kasmalar donmalar oluyordu. Felaket tellallığı değil amacım yanlış anlama aklında bulunsun sadece :)

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Farklı adaptör ile deneme
2. Farklı pil ile deneme

Yukarıdakileri yapma şansın var mı?

Fişe takınca görev yöneticisinde işlemci hızında bir düşme oluyor mu? Ya da sıcaklıkta belirgin bir artış?
Ya da pile takınca çalışan bir tarama, kontrol, test vb. bir şey var mı?
Bios güncel mi?

Benim yaşadığım arızada , şarj giriş kısmından köprü yapılmıştı .BByhgfd ' nin sorularını yanıtlayabilecek testleri yaparsan herhangi bir elektrik kaçağı olup olmadığını anlarsın zaten .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı