Laptop oyunlarda ısınıyor

Schwindlerch

Hectopat
Arkadaşlar Europa Universalis 4 oyununda böyle saçma sapan sıcaklıklar alıyorum. Turbo fanı açmadan inmiyor sıcaklıklar. Daha dün AC Odyssey oynarken 70 dolaylarındaydı sıcaklık bunun sebebi ne olabilir ve de çözümü?

eu4_2019_10_29_11_49_51_240.jpg

Laptopu biraz havaya kaldırmanızı öneririm. Altındaki hava ızgarasına denk gelmeyecek şeklinde bir kitap koyabilirsiniz 2-3 CM kalınlığında bir kitabı. Onun dışında termal macun değişimi yapabilirsiniz.

Sizinki yine iyi, i5-3210M işlemcim oyunda 5 dakika oynar oynamaz 100 dereceleri görüyor. Bütün çözüm yolları denedim tık yok işlemciden halen 100 derece. Bende en son işlemci gücünü kıstım ancak düştü. Ancak siz benim yaptığım yöntemleri yaptınız mı?

- Termal Macun
- Fan temizliği
- Oda sıcaklığını düşürme (Klima vb.)
- Soğutucu
- Fan değiştirme
- En son olarak blok değiştirme.

Arkadaşlar sanırım sıkıntıyı anlayamadınız laptop ısınmıyor AC Odyssey gibi AAA oyunda 80'i geçmiyor diyorum. EU4'de anormal bir ısınma var kaynağı ne olabilir onu soruyorum.

Laptopa göre normal sıcaklıklar.
Bu arada normal değil bu sıcaklıklar COD:MW RM dışında hiçbir oyunda bu sıcaklıkları görmedim o oyunda da optimizasyon sıkıntısı falan herhalde sağlam bir oyun değil.

Konuyu da oyun teknik ve destekde açmamın sebebi buydu ama okunmadan taşındı sanırım konu.

Arkadaşlar sanırım sıkıntıyı anlayamadınız laptop ısınmıyor AC Odyssey gibi AAA oyunda 80'i geçmiyor diyorum. EU4'de anormal bir ısınma var kaynağı ne olabilir onu soruyorum.

Bu arada normal değil bu sıcaklıklar COD:MW RM dışında hiçbir oyunda bu sıcaklıkları görmedim o oyunda da optimizasyon sıkıntısı falan herhalde sağlam bir oyun değil.

Konuyu da oyun teknik ve destekde açmamın sebebi buydu ama okunmadan taşındı sanırım konu.
Oyunlara bakıp değerlendiremezsin. Her oyunun CPU,GPU kullanımı ve optimizasyonu aynı değil. 80 derecede gayet normal.

Oyunlara bakıp değerlendiremezsin. Her oyunun CPU,GPU kullanımı ve optimizasyonu aynı değil. 80 derecede gayet normal.
Yeni bilgisayarımla oyunu 100-200 saat oynadım hiçbir zaman 75'i geçen sıcaklık görmedim şu an için anormal bir durum tespit ettim. Ve bu oyun hiç sistem istemeyen bir oyun eski laptopumda 2.nesil İ5 mobil işlemcim ile rahatça oynuyordum.
eu4_2019_10_29_13_51_08_755.jpg

Bilgisayarı yeniden açıp kapayınca sorun düzeldi ama hala büyük soru işareti olarak kalıcak kafamda o sıcaklıklar. 🤔

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı