Laptop parçalarıyla masaüstü sistem toplanabilir mi?

ykpens

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi öncelikle merhaba. Sorum var sorum genel bir soru olacak aslında.
Örnek vermek gerekirse elinde bir laptop olup bunu yükseltmek isteyen lakin bütçesi kısıtlı biri olarak, Elimde Lenovo Z510 Ideapad i7 4702MQ, GT740M var. Zamanının fiyat performansta efsane bilgisayarı ama şu anda ekran kartı birçok şey için yetersiz kalıyor. İşlemcisi gayet başarılı. Şimdi benim aklımda ve yapmak istediğim şu;
Ekran kartı anakarta gömülü okey, ama işlemci çıkartılabiliyormuş. Şimdi ben bunun işlemcisini kullanarak farklı bir anakart alıp ona takarak masaüstü toplayabilir miyim? İşlemci olursa geriye ekran kartı, PSU kalıyor. RAM ve HDD'yi de kullanabilsem çok iyi olur. Laptoptan ama anlayan abilerimizden yorum ciddi yorumlar bekliyorum. Çünkü uğraşacağım bununla. Yani benim işlemcim takılır mı, takılsa bile hangi ekran kartına kadar başarılı oynatabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzgünüm, o işlemciyi herhangi bir masaüstü sistemde kullanamazsın. Soket olarak FCPGA946 diyor Intel. Yani standart Haswell işlemcilerle aynı değil. O yüzden ekran kartı yükseltmesi olarak sadece PCI-E Riser tabanlı sistemlerle ekran kartı takabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı