Laptop performansı nasıl arttırılır?

Oyun oynamadığın için 240 belki 120GB bile işini görür. ( Windows + Uygulama ) Ayrıca 60GB SSD'lere bulaşma windows zaten 20-30GB gibi bi alan istiyor sorun çekersin.

Ben 250GBlık 860 Evo kullanıyorum, 233GB kulllanım alanı var, gerekirse kullansın diye %10'unu Over Provisioning'e ayırınca 208 kaldı, sırf Windows 10 kuruluyken 176GB boş alan kalıyor. Sırf Windows derken gerçekten öyle, Office bile yüklü değil, sadece Opera ve bir iki ıvır zıvır şey. Kendi kullandığın programların boyutuna göre ihtiyaç duyacağın SSD boyutu değişir. Ben 250GB SSD+HDD caddy içinde 2TB HDD kullanıyorum. Yetse bile 120lik almanı önermem, 250lik yetiyorsa da Samsung harici gene önermem.

Ben 250GBlık 860 Evo kullanıyorum, 233GB kulllanım alanı var, gerekirse kullansın diye %10'unu Over Provisioning'e ayırınca 208 kaldı, sırf Windows 10 kuruluyken 176GB boş alan kalıyor. Sırf Windows derken gerçekten öyle, Office bile yüklü değil, sadece Opera ve bir iki ıvır zıvır şey. Kendi kullandığın programların boyutuna göre ihtiyaç duyacağın SSD boyutu değişir. Ben 250GB SSD+HDD caddy içinde 2TB HDD kullanıyorum. Yetse bile 120lik almanı önermem, 250lik yetiyorsa da Samsung harici gene önermem.
Peki SSD'yi ekleyip, işletim sistemini ve uygulamaları da SSD'ye kurduktan sonra HDD'nin görevi ne olacak? Anladığım kadarıyla SSD, HDD'den daha hızlı ve stabil işlem yapıyor. Bilgisayarımda hali hazırda 1 TB HDD var. Bunu nasıl, ne amaçla kullanabilirim? Daha önce hiç SSD kullanmadığım için bu kadar çok soruyorum kusura bakmayın.

Peki SSD'yi ekleyip, işletim sistemini ve uygulamaları da SSD'ye kurduktan sonra HDD'nin görevi ne olacak?
Fotoğraf, video vb. dosyalarınızı depolamak için kullanabilirsiniz. Ben büyük boyutlu, sık kullanmadığım program ve oyunlarımı SDD'de yer kaplamaması için HDD'de depoluyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı