Laptop Pili Dolu Olmasına Rağmen Şarjda Kullanmak Sorun Yaratır mı?

ikkrm

Decapat
Merhaba dizüstü bilgisayarları şarjdayken (pil dolu ve prize takılı) kullanmanın pil ömrüne etkisi olur mu? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Merhaba dizüstü bilgisayarları şarjdayken (pil dolu ve prize takılı) kullanmanın pil ömrüne etkisi olur mu? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
her bilgisayarda aynımı bilmiyorum ama benim bilgisayarımda devreden çıkartıyor ve ömrünü etkilemiyor muhtemelen bu özellik senin bilgisayarında dahil çogu bilgisayarda vardır

Aslında asıl sorun yaratan şey pilin dolup boşialmamasıdır. Akü ile aynı mantık li-ion pillerde şarjın dolu olmasına rağmen fişe takılı olursa yinede şarj olmuyor. Bilgisayar ile ilgili değil. Pil teknolojisi ile alakalı 2009 dan beri olan çoğu bilgisayarda var.

Pile etkisi çok tutarsanız çok olacaktır hatta pilinizi öldürebilir yaptığınız hareket.

Sorundan kastın nedir? Şunu söyliyeyim, benim 2 tane laptopum vardı ve ikisininde bataryasını şarjda oyun oynayarak öldürdüm. Yani evet, sorundan kastın bataryanın ölmesi ise bataryan ölür. Ancak yukarıdaki arkadaşın yazdığını bilmiyorum. (Devreden çıkartma olayı)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı