Laptopu sürekli şarjda kullanmak sorun yaratır mı?

Renster

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaz gelince elime bir laptop geçecek. İlk defa laptop kullanacağım. Bu laptopu hep şarjda kullansam sıkıntı olur mu? Bol bol CS:GO, Valorant, LoL, ve GTA 5 oynuyorum, laptopta da bunları oynarım herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaz gelince elime bir laptop geçecek. İlk defa laptop kullanacağım. Bu laptopu hep şarjda kullansam sıkıntı olur mu? Bol bol CS:GO, Valorant, LoL, ve GTA 5 oynuyorum, laptopta da bunları oynarım herhalde.
Sıkıntı olmaz fakat şarjda kullandıktan sonra şarjda olmadan kullanman zor olur, bataryasının ömrü azalır. En kötü şarjda oynamamak için batarya değiştirirsin.

Eğer yeni nesil bir oyuncu laptopu ise sıkıntı olmaz çünkü şarjda tam performans verir ve batarya ömrü ona göre ayarlanır. Ama eski nesil laptoplarda bataryayı çıkarıp öyle kullanıyorlar.

Laptopu fişe takılı kullanmak pilinize zarar vermez, bilgisayarınızın batarya kapasitesi 100%’e ulaştığında pil üstünden akan gücü yönlendirecek teknolojiler ile donatılmıştır. Ancak kapalı konumda daha uzun ömürlü kullanım için bilgisayarınızı şarjda bırakmamanızı öneriyoruz.

Düşürse de düşürmese de şarjda oynayacaksın çünkü laptopta şarjsız oynarken bir yerden sonra droplar, FPS düşmeleri yaşanıyor performans düşüyor kısaca şarj az olunca da FPS düşükte kalır hep oyun oynarken şarjda kullanman iyi olur performans açısından.

Sıkıntı olmaz. Bende Huawei Matebook D15 var. İlk aldığımda şarjsız 5-6 saat hatta fazla götürüyordu. Şimdi prizde kullana kullana 2-3 saate indi 🤠

Hocam laptop zaten şarjda kullanılır. İçindeki bileşenlerin tam performans vermesi için şarjda kullanmanız gerekiyor, bataryada kullanırsanız bileşenler tam randımanlı çalışamayacağı için performans düşüşü olur. Özellikle de güçlü bileşenlere sahipse şarjda kullanmanız gerek, örneğin bazı laptoplar bataryadayken ekran kartını besleyemediği için laptop işlemcinin içindeki dGPU'yu kullanır.

Geri
Yukarı