Laptop pili "prize takılı doluyor" diyor fakat dolmuyor

Polat Koca

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün bilgisayarımı adaptörden çıkarıp şarjla kullanmaya başladım. Bilgisayarı aldığımdan beri her hafta pili tamamen bitirip şarja takıyorum maksat pili canlı tutmak. Ama dün çıkardığımda %100'dü yaklaşık 2.5 saat kullandım şarjı %30'a indi. Bilgisayarı kapatmayıp spora gittim. Eve geldiğimden yarım saat sonra bilgisayarın güç tuşuna bastım. Açılmadı kendi kendime bilgisayarın şarjı bitmiştir takayım dedim. Adaptörü taktım güç tuşuna bastım çalıştı. Bilgisayarın şarjı %5'ti açıldığında. Ama "prize takılı, dolmuyor" ibaresi vardı. Bilgisayarı yeniden başlattım o ibare "doluyor"a döndü. 15-20 dakika bilgisayarda oyalandım hala %5'te duruyordu. Ben de bilgisayarı kapattım kapalıyken daha rahat şarj olur diye. Sabah açtım şimdi %0 doluyor diyor ama dolmuyor. Ömrünün bittiğini düşünmüyorum pili canlı tutmak için her şeyi yaptım ve bilgisayarım daha 3 aylık.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım batarya ölmüş. Garantisi varsa göndermenizi öneririm.
Bataryasının öldüğünü düşünmüyorum daha 3 aylık kimin bataryası 3 ayda biter ki hor kullanan bir insanda değilim her hafta bakımını yapıyorum. Ezbere konuşmayın.

HWmonitor çalıştırıp battery kısmını gösteren bir görsel atar mısın?

Şu an bir çözüm yolunu deniyorum pili çıkarttım 12 saat takmayacağım sonradan takacağım.

Bataryasının öldüğünü düşünmüyorum daha 3 aylık kimin bataryası 3 ayda biter ki hor kullanan bir insanda değilim her hafta bakımını yapıyorum. Ezbere konuşmayın.
Hor kullanmakla alakası olmayabilir. Üretim hatasına karşı garantiye başvurmanızı kastettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı