Laptop pilini çıkarıp fişe bağlı kullanmak

Solitaire

Decapat
Arkadaşlar ben laptopumu monitöre bağlayıp kullanıyorum, artık pilinize değiştirmeniz yararlı olabilir gibi bir uyarı alıyorum ve 30dk pil bitiyor. Şarja taktığımda monitör ekranı gidip geliyor. Pili çıkarıp kullanırsam performans düşüşü veya başka bir şey yaşar mıyım?

Pil takılı değil iken cihaz şebeke enerjisini kullanır herhangi bir kesinti halinde doğrudan kapanacağından dolayı öncelikle varsa HDD ve diğer donanımların zarar görme olasılığı düşük miktarda da olsa gerçekleşebilir bunun haricinde kaydedilmeyen dosyalar vs. mevcut olması durumunda silinir pil almanızı öneririm eğer mevcut durum elverişli değilse bu şekilde de kullanılabilir.

Pil takılı değil iken cihaz şebeke enerjisini kullanır herhangi bir kesinti halinde doğrudan kapanacağından dolayı öncelikle varsa HDD ve diğer donanımların zarar görme olasılığı düşük miktarda da olsa gerçekleşebilir bunun haricinde kaydedilmeyen dosyalar vs. mevcut olması durumunda silinir pil almanızı öneririm eğer mevcut durum elverişli değilse bu şekilde de kullanılabilir.

Laptopta pil varken durumu iyi olsa bile sarjdayken monitör ekranı gidip geliyor ve klavye çalışmıyor bu şekilde kullanmayı tercih ediyorum böyle hiçbir sorun yok.

Pili çıkarıp kullanabilirsiniz, hiç bir sorun olmaz.
Tamamdır teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben laptopumu monitöre bağlayıp kullanıyorum, artık pilinize değiştirmeniz yararlı olabilir gibi bir uyarı alıyorum ve 30dk pil bitiyor. Şarja taktığımda monitör ekranı gidip geliyor. Pili çıkarıp kullanırsam performans düşüşü veya başka bir şey yaşar mıyım?

Anakartı yaktırırsın... Bazı markalarda bataryasız çalışması direkt arızayı tetikliyor.

artık pilinize değiştirmeniz yararlı olabilir gibi bir uyarı alıyorum ve 30dk pil bitiyor.
Pilimin değiştirilmesi gerektiğinde beni uyar kutucundaki tiki kaldırın, uyarı kesilir muhtemelen.
Ayrıca şarj 1 dk da gitse bataryasız kullanmayın, bırakın cihazın üzerinde ömrünü tamamlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı