Laptop pilini sürekli %100'de tutmak zararlı mı?

Swoxie

Decipat
Yer
İzmir/Buca
Daha fazla  
Huawei marka bir laptop kullanıyorum. Normalde Huawei'nin kendi uygulaması ile batarya ömrünü uzatmak için şarjı %80'e sabitliyorum fakat bu sefer de oyunlarda ciddi derecede drop ve FPS kaybı yaşıyorum bu yüzden oyun oynarken uygulamayı kapatmam gerekiyor. Bu sefer de sürekli %100'de kullanmak zorunda kalıyorum ama benim bildiğime göre hem batarya'nın döngü sayısını arttırmak hem sürekli %100'de tutmak zararlı. Sizce ne yapmam gerek? %100'de tutup haftada bir boşaltmak mı daha sağlıklı yoksa %100 olduğu an çıkarmak mı?

Huawei marka bir laptop kullanıyorum. Normalde Huawei'nin kendi uygulaması ile batarya ömrünü uzatmak için şarjı %80'e sabitliyorum fakat bu sefer de oyunlarda ciddi derecede drop ve FPS kaybı yaşıyorum bu yüzden oyun oynarken uygulamayı kapatmam gerekiyor. Bu sefer de sürekli %100'de kullanmak zorunda kalıyorum ama benim bildiğime göre hem Batarya'nın döngü sayısını arttırmak hem sürekli %100'de tutmak zararlı. Sizce ne yapmam gerek? %100'de tutup haftada bir boşaltmak mı daha sağlıklı yoksa %100 olduğu an çıkarmak mı?

100 de sınırlıyor zaten eski laptoplarda sıkıntı idi. Artık öyle sıkıntı değil. Ancak yine de pilin ömrü için normalde arada bir dusurmeniz lazım. Haftada 1 veya 4 5 günde bir tarzı.

100 de sınırlıyor zaten eski laptoplarda sıkıntı idi. Artık öyle sıkıntı değil. Ancak yine de pilin ömrü için normalde arada bir dusurmeniz lazım. Haftada 1 veya 4 5 günde bir tarzı.
Evet, haftada bir 20'ye düşürüp tekrar şarj ediyorum. Yani sizin dediğinize göre %100 olunca şarj olmayı bırakıyor mu ?

Huawei marka bir laptop kullanıyorum. Normalde Huawei'nin kendi uygulaması ile batarya ömrünü uzatmak için şarjı %80'e sabitliyorum fakat bu sefer de oyunlarda ciddi derecede drop ve FPS kaybı yaşıyorum bu yüzden oyun oynarken uygulamayı kapatmam gerekiyor. Bu sefer de sürekli %100'de kullanmak zorunda kalıyorum ama benim bildiğime göre hem batarya'nın döngü sayısını arttırmak hem sürekli %100'de tutmak zararlı. Sizce ne yapmam gerek? %100'de tutup haftada bir boşaltmak mı daha sağlıklı yoksa %100 olduğu an çıkarmak mı?
zamanında oyun laptopu olmayan lenovo laptopu almıştım her zaman oyun oynardım 1 tb hdd yeri vardı 600 gb doluydu oyunlarla falan. hiç bir zaman şarjdan çıkarmadım zararını görmedim. sadece pil ömrü azalır okadar

Evet, haftada bir 20'ye düşürüp tekrar şarj ediyorum. Yani sizin dediğinize göre %100 olunca şarj olmayı bırakıyor mu?

Evet. Zaten 80'e sınırlanabiliyor demişsiniz 80'e sınırlandıran 100'e neden sınırlandırmasın? Ancak normalde pili hep 100 de bırakmak sorun yaratabiliyor arada bir boşaltın yeterli olur.

zamanında oyun laptopu olmayan lenovo laptopu almıştım her zaman oyun oynardım 1 tb hdd yeri vardı 600 gb doluydu oyunlarla falan. hiç bir zaman şarjdan çıkarmadım zararını görmedim. sadece pil ömrü azalır okadar
belki ömrü azalmayada bilir yeniler nasıl bilmiyorum benim aldığım zamanda 2017 modeldi yada 18

Geri
Yukarı