Laptop power düğmesi basınca ışığının yanıp sönmesi

Merhabalar, laptopunuz ilk bastığınız anda 2-3 saniyelik bir fan sesi olmalıdır. Eğer hiç fan sesi almıyorsanız cihazınız fan çalışmadığını düşünerek geri kapatır sistemi, HDD arıza falan olsa kesinlikle kapatmaz, en fazla işletim sisteminiz açılmaz. Gördüğüm kadarıyla laptopu daha önce açtığınızı söylemişsiniz, hangi cihazı kullandığınızı bilmiyorum fakat açabiliyorsan güç düğmesine bastığınız anda fan dönüyor mu dönmüyor mu mutlaka kontrol edin. Bu konuda ilerleme yapabilirseniz tekrardan görüşelim.
Öncelikle isteyenler için belirteyim, Bilgisayarım bu: Grundig GNB 1550 B1 B2

Sorunuza gelicek olursak... Hayır hiçbir şekilde fan sesi gelmiyor.

Bu cihazın adı sanı yok herhalde :) Niye tanınmamış UFO gibi bir cisim hakkında konuşuyorsunuz?
Bunu ille de söylemek mi hatırlatmak mı gerekli?
UFO hakkında tahminlerimi bildireyim, görüntü flex kablosu yerinden oynamış olabilir kontrol edin.
RAM'leri çıkartıp tekrar takın. Macun yenilemesi yapılmadıysa yapın ısınma varsa fan temizliği de yapın. BIOS güncel değilse güncelleyip BIOS default yapıp kaydedin.
Dediğiniz gibi UFO'nun RAM'lerini çıkartıp taktım sorun halen devam ediyor. Temizliğide tamam. BiOS'u güncelle demişsiniz ama bilgisayar hiç açılmıyor. Bu yüzden yapmam olanaksız.

Merhabalar, laptopunuz ilk bastığınız anda 2-3 saniyelik bir fan sesi olmalıdır. Eğer hiç fan sesi almıyorsanız cihazınız fan çalışmadığını düşünerek geri kapatır sistemi, HDD arıza falan olsa kesinlikle kapatmaz, en fazla işletim sisteminiz açılmaz. Gördüğüm kadarıyla laptopu daha önce açtığınızı söylemişsiniz, hangi cihazı kullandığınızı bilmiyorum fakat açabiliyorsan güç düğmesine bastığınız anda fan dönüyor mu dönmüyor mu mutlaka kontrol edin. Bu konuda ilerleme yapabilirseniz tekrardan görüşelim.

Hocam merhaba benim laptoptada aynı sorun var güç düğmesine bastığımda 2-3 saniyelik fan sesi geliyor sonra kapanın tekrar kendiliğinden ışıkları açıp iki üç saniye fan sesi geldikten sonra kapanıyor. Nedeni anakart mi? Model ASUS X54H.

Hocam merhaba benim laptoptada aynı sorun var, güç düğmesine bastığımda 2-3 saniyelik fan sesi geliyor. Sonra kapanp tekrar kendiliğinden ışıkları açıp, iki/üç saniye fan sesi geldikten sonra kapanıyor. Nedeni anakart mi? Model ASUS X54H.
BIOS'a girebiliyor musun kontrol edin. Isınma sorunu varsa donanımsal bakım yaptırın. BIOS güncel değilse BIOS'a girebiliyorsan güncel BIOS'u yazdırın. Bunları konu başında yazmıştım zaten.
Bunları kontrol ettiysen;
İlk olarak batarya ve adaptörürünüzün sağlam olduğunu, doğru elektrik verip vermediğini kontrol ettirin. Cihaz ne yaptıktan sonra böyle olmaya başladı? HDD sağlam olmayabilir, farklı bilgisayarda takılıp HDsentinel görüntüsü paylaşın. Yakın zamanda donanımsal değişiklik, sıvı teması, düşme, bilgisayarın kapağını açıp bir işlem vb. yapıldı mı?

BIOS'a girebiliyor musun kontrol edin. Isınma sorunu varsa donanımsal bakım yaptırın. BIOS güncel değilse BIOS'a girebiliyorsan güncel BIOS'u yazdırın. Bunları konu başında yazmıştım zaten.
Bunları kontrol ettiysen;
İlk olarak batarya ve adaptörürünüzün sağlam olduğunu, doğru elektrik verip vermediğini kontrol ettirin. Cihaz ne yaptıktan sonra böyle olmaya başladı? HDD sağlam olmayabilir, farklı bilgisayarda takılıp HDsentinel görüntüsü paylaşın. Yakın zamanda donanımsal değişiklik, sıvı teması, düşme, bilgisayarın kapağını açıp bir işlem vb. yapıldı mı?
BİOS'a girmiyor hocam bataryayı çıkarıp çalıştırdığımda aynı sorunla karşılaşıyorum bilgisayarım şarja takılı iken elektirik kesintisi oldu bir 20 dk sonra açmaya çalıştım açılmadı..tamire götürdüm ki bence uğaraşmadılar sorunuda sordum geveleyip durdular maliyetli olurmuş maliyet benim için içindeki bilgilerden daha önemli değil ..birde şimdi farkettim güç düğmesine bastığımda bataryanın ışığı yanmıyor..

maliyet benim için içindeki bilgilerden daha önemli değil
İçindeki bilgiler format atılmadığı, diskte sorun olmadığı sürece zarar görmez. Farklı bilgisayara takıp yedeği alabilirsiniz.
birde şimdi farkettim güç düğmesine bastığımda bataryanın ışığı yanmıyor.
Batarya ışığı değil de dolma işareti yoksa güç girişi soketi arızalı olabilir. Kontol edin sallanıyorsa veya küçük bir ses yapıyorsa adaptör takılı ken bir elektroniçide yaptırılabilir boarda zarar gelmediyse.

Modeliniz nedir?
Asus X54H
İçindeki bilgiler format atılmadığı, diskte sorun olmadığı sürece zarar görmez. Farklı bilgisayara takıp yedeği alabilirsiniz.

Batarya ışığı değil de dolma işareti yoksa güç girişi soketi arızalı olabilir. Kontol edin sallanıyorsa veya küçük bir ses yapıyorsa adaptör takılı ken bir elektroniçide yaptırılabilir boarda zarar gelmediyse.
Biliyorum hocam bir sene önce soket değişikliği yaptırdım .

Ôyle yapacağım zaten yedeğini alacağım teşekkürler .

Yeni konular

Geri
Yukarı