Laptop prize takılı değilken performansı sınırlıyor

Bilgisayar prizdeyken performans normal ancak pilde çalıştırdığımda performans sınırlanıyor. Laptoplarda normaldir pildeyken performans düşer biliyorum ama burada bilgisayar kendisi sınırlıyor bu belli. CS 1.6'da oyunu tam 30 FPS'ye kilitliyor. Bunu engellemenin bir yolu var mıdır? (güç ayarlarında "yüksek performans" seçeneği yok sadece "dengeli" seçeneği var. )

Bilgisayar prizdeyken performans normal ancak pilde çalıştırdığımda performans sınırlanıyor. Laptoplarda normaldir pildeyken performans düşer biliyorum ama burada bilgisayar kendisi sınırlıyor bu belli. CS 1.6'da oyunu tam 30 FPS'ye kilitliyor. Bunu engellemenin bir yolu var mıdır? (güç ayarlarında "yüksek performans" seçeneği yok sadece "dengeli" seçeneği var. )

Aynı ekranda ek planları göster altında yüksek performansı bulun vardır.

Nvidia GeForce Experience'den ayarlara girip battery boost'u kapatın.
1630357651222.png

Oyun oynuyorsan fişte kullanman pil sağlığı için daha iyi, laptoplar zaten pildeyken oyun oynanacak mantıkla üretilmiyor. Fakat varsa nvidia ayarlarını kontrol edebilirsin. Uygulamayı bulup güç yönetimini "maksimum performans" olarak ayarlanman biraz performans artışı sağlayabilir ancak yine fişteki performansı alamazsın.

Güç denetim masasına girip sol taraftan güç planı oluştur diyerek yüksek performansı seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı