Laptop RAM ekleme

kıvanç87

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben 4 ay önce falan BİM'de 1799 TL'ye satılan laptopu satın aldım 4 GB RAM'i var ve paylaşımlı internete 1799 TL bim laptop yazarsanız bütün özellikleri çıkar ben buna 8 GB RAM eklersem CS:GO'yu ve başka 5 6 oyunu oynayabilir miyim?
2. ise nasıl bir rram alacağım hiçbir şey bilmiyorum uyumlu olacak mı laptop kaç MHz so-DIMM'i alacağım normal mi anlamıyorum onlardan yardımcı olup laptopun özelliklerine bakarak bi r8GB RAM'in URL'sini atarsanız sevinirim bütçe 350 TL.
He bir de CS:GO kaç FPS alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bundan biraz daha yüksek performans alırsın çift kanal olursa.

İşlemcini söylersen ona göre cevap veririm 1. si anakartının desteklediği RAM'i bilmelisin anakartının modelini biliyorsan şu şekilde aratmalısın kendiminkinden örnek veriyim 945 gcm S2L kaç GB RAM destekler tabii senin anakartın farklı olabilir eğer 8 GB RAM destekliyorsa işlemcin ile uyumlu yani Intel işlemciyse Intel için RAM AMD içinse AMD ile uyumlu RAM bakmalısın laptop RAM'lari farklı oluyor bir de RAM'in nasıl takıldığını bilmelisin RAM'in ısı borusunun altında olabilir o yüzden ısı borusunu nasıl çıkartıp takılcağını bilmelisin bir de FPS'ini bilemem.

İşlemcini söylersen ona göre cevap veririm 1. si anakartının desteklediği RAM'i bilmelisin anakartının modelini biliyorsan şu şekilde aratmalısın kendiminkinden örnek veriyim 945 gcm S2L kaç GB RAM destekler tabii senin anakartın farklı olabilir eğer 8 GB RAM destekliyorsa işlemcin ile uyumlu yani Intel işlemciyse Intel için RAM AMD içinse AMD ile uyumlu RAM bakmalısın laptop RAM'lari farklı oluyor bir de RAM'in nasıl takıldığını bilmelisin RAM'in ısı borusunun altında olabilir o yüzden ısı borusunu nasıl çıkartıp takılcağını bilmelisin bir de FPS'ini bilemem.
İşlemci: AMD A9 9420

İşlemcini söylersen ona göre cevap veririm 1. si anakartının desteklediği RAM'i bilmelisin anakartının modelini biliyorsan şu şekilde aratmalısın kendiminkinden örnek veriyim 945 gcm S2L kaç GB RAM destekler tabii senin anakartın farklı olabilir eğer 8 GB RAM destekliyorsa işlemcin ile uyumlu yani Intel işlemciyse Intel için RAM AMD içinse AMD ile uyumlu RAM bakmalısın laptop RAM'lari farklı oluyor bir de RAM'in nasıl takıldığını bilmelisin RAM'in ısı borusunun altında olabilir o yüzden ısı borusunu nasıl çıkartıp takılcağını bilmelisin bir de FPS'in.
Tam olarak bilmiyorum işlemcim AMD A9 R5 grafik kartı 4 GB RAM anakartımı bilmyorum bim 1799 laptop yazarsanız çıkar zaten RAM takma işlemini bilgisayarcıya yaptıracağım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bundan biraz daha yüksek performans alırsın çift kanal olursa.

Brom ben 4 GB RAM hali ile 30 FPS alıyorum 1024'de.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, ben 4 ay önce falan BİM'de 1799 TL'ye satılan laptopu satın aldım 4 GB RAM'i var ve paylaşımlı internete 1799 TL bim laptop yazarsanız bütün özellikleri çıkar ben buna 8 GB RAM eklersem CS:GO'yu ve başka 5 6 oyunu oynayabilir miyim?
2. ise nasıl bir rram alacağım hiçbir şey bilmiyorum uyumlu olacak mı laptop kaç MHz so-DIMM'i alacağım normal mi anlamıyorum onlardan yardımcı olup laptopun özelliklerine bakarak bir R8GB RAM'in URL'sini atarsanız sevinirim bütçe 350 TL.
He bir de CS:GO kaç FPS alırım.

Benim bilgisayar Lenovo G50-70 stok hali
i3-4005U 1.7 GHz çift çekirdekli
4 GB RAM
500GB HDD
Ben buna 4 GB RAM ve SSD taktım CS:GO'da 70-100 FPS alıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı