Çözüldü Laptop RAM lehimli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Modeli nereden bulacağım hocam? İş bilgisayarı olduğu için biraz tırstım. Ek RAM alacağım ama lehimli olursa sıkıntı yaşamak istemiyorum.

My ASUS programını destekliyorsa orada yazar. Arka kapağında da yazabilir. ASUS'un tamamen yükseltilemez bir modeline sahip olduğuzu düşünmüyorum. Çok büyük ihtimal 1 adet lehimli (yükseltilemez) 1 adet SO-DIMM slotu (ekstra yükseltmek için) vardır.
RAM lehimli mi nasıl anlarım? Lehimli ise ne yapabilirim?

%95 Laptop RAM'leri lehimli olmaz RAM takıp çıkarabilirsiniz ama laptop ureticileri o RAM'e göre optimize ediyorlar baska RAM takarsanız %100 performans alamayabilirsiniz. Eğer lehimli ise bazı BGA çip makineleri var her yerde bulunmuyor bunlar lehimleri sökülebiliyor o şekilde ama önermiyorum kesinlikle.

Modelini yazarsanız bakabilirim fakat CPU-Z üstünde anlaşılabiliyor. Genelde 1 adet lehimli 1 adet SO-DIMM slot olur yükseltmek için.

Modelini yazarsanız bakabilirim fakat CPU-Z üstünde anlaşılabiliyor. Genelde 1 adet lehimli 1 adet SO-DIMM slot olur yükseltmek için.
Modeli nereden bulacağım hocam? İş bilgisayarı olduğu için biraz tırstım. Ek RAM alacağım ama lehimli olursa sıkıntı yaşamak istemiyorum.

%95 Laptop RAM'leri lehimli olmaz RAM takıp çıkarabilirsiniz ama laptop ureticileri o RAM'e göre optimize ediyorlar baska RAM takarsanız %100 performans alamayabilirsiniz. Eğer lehimli ise bazı BGA çip makineleri var her yerde bulunmuyor bunlar lehimleri sökülebiliyor o şekilde ama önermiyorum kesinlikle.
Anladım hocam sağolun.

ASUS marka eskiden annemin kullandığı bi iş bilgisayarı.

Yanlış bilgi

Anladım hocam sağ olun.

ASUS marka eskiden annemin kullandığı bir iş bilgisayarı.

ASUS markalarda RAM'ler lehimli olmuyor.

My ASUS programını destekliyorsa orada yazar. Arka kapağında da yazabilir. ASUS'un tamamen yükseltilemez bir modeline sahip olduğuzu düşünmüyorum. Çok büyük ihtimal 1 adet lehimli (yükseltilemez) 1 adet SO-DIMM slotu (ekstra yükseltmek için) vardır.

Çözüm
My ASUS programını destekliyorsa orada yazar. Arka kapağında da yazabilir. ASUS'un tamamen yükseltilemez bir modeline sahip olduğu düşünmüyorum. Muhtemelen 1 adet lehimli (yükseltilemez) 1 adet SO-DIMM slotu (ekstra yükseltmek için) vardı.
4+4 RAM takılı hocam. CPU-Z den baktığım zaman kanallardan biri gözükürken diğeri gözükmediği için lehimli olduğunu düşündüm. My ASUS desteklemiyor.

4+4 RAM takılı hocam. CPU-Z'den baktığım zaman kanallardan biri gözükürken diğeri gözükmediği için lehimli olduğunu düşündüm. My ASUS desteklemiyor.

CPU-Z üstünden Memory ekranını ve SPD içinden dolu olan slotların ekran görüntüsünü atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı