Laptop RAM takviyesi

Metzero

Decapat
Makaleler
1
8 GB DDR4 2666GHz RAM mevcut cihazda. Tüm özellikleri aynı ama farklı bir marka RAM taksam veya markası dahil her şeyi aynı olan bir RAM taksam, bir fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyum sorunu yaşama riskin var. Birebir aynısını alman uyumsuzluk sorununu giderecektir bir bakıma. Lakin genel olarak frekans, gecikme ve voltaj değerlerinin aynı olması gerekiyor.

@Pelevin İnan paketten 2'li çıkarmadıysan sorun çıkarma riski her zaman var. Gecikme değeri, frekans değeri, alt değerler (19-16-16 örneğin.), voltaj değeri gibi bir çok etken beraber değerlendiriliyor. Güncel anakartlarda daha az sıkıntı oluyor diyebiliriz, evet.

BİOS sürümünüz güncel ise genelde sorun çıkmaz. 2133 MHz RAM in yanına aynı markanın 2400 MHz olanını takdım kullanıyorum. MHz değeri yüksek alırsanız anakartınızın desteklediği hızda çalışır. İlk takmada bazen okumayabilir. Bir kaç kere çıkarıp yer değiştirerek denersiniz.

Tahminim Monster makinaya Adata bulamadın Kingston takmak istiyorsun yanılıyor muyum?
Ben denedim bir sıkıntı yok canavar gibi çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı