Laptop RAM Takviyesi

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Dizüstüne RAM takviyesi yapmak istiyorum. Şuan da tek kanal 8 GB RAM bulunmakta. Bir 8 GB daha takviye yapmak istiyorum ama dizüstü RAM piyasasına biraz yabancıyım. Önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller!

369644
369643

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstüne RAM takviyesi yapmak istiyorum. Şuan da tek kanal 8 GB RAM bulunmakta. Bir 8 GB daha takviye yapmak istiyorum ama dizüstü RAM piyasasına biraz yabancıyım. Önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller!

Eki Görüntüle 369644Eki Görüntüle 369643
8 gb ddr4 2133 mhz 1.2v sodimm Ram alacaksınız. Bulunduğunuz şehirde bulabilirseniz 2. El olarak ucuza da alabilirsiniz. Sıfır alacağım diyorsanız aşağıda linkini verdiğim Ram olur. İnternette daha ucuza bulabilirseniz onlarıda alabilirsiniz. Uyum sorunu yaşama konusuna gelecek olursak az bir ihtimalde olsa yaşama ihtimalini unutmamak lazım.

8 gb ddr4 2133 mhz 1.2v sodimm Ram alacaksınız. Bulunduğunuz şehirde bulabilirseniz 2. El olarak ucuza da alabilirsiniz. Sıfır alacağım diyorsanız aşağıda linkini verdiğim Ram olur. İnternette daha ucuza bulabilirseniz onlarıda alabilirsiniz. Uyum sorunu yaşama konusuna gelecek olursak az bir ihtimalde olsa yaşama ihtimalini unutmamak lazım.

Uyum sorunu nasıl yaşanır, Biraz açıklayabilir misiniz? Gecikme ve hızlar aynı başka hangi konuda uyum sıkıntısı çıkabilir?

Uyum sorunu nasıl yaşanır, Biraz açıklayabilir misiniz? Gecikme ve hızlar aynı başka hangi konuda uyum sıkıntısı çıkabilir?
Chipsetleri farklı üretici olduğu için çok azda çıkma ihtimali oluyor. Bu yüzden genel olarak aynı marka ve model ramler tavsiye edilir sorun yaşamamak için. Ama farklı markalarda da Tipi MHz'si ve voltaj değerleri birbirine uyuduktan sonra %99 ihtimal sorun çıkarmıyor. %1 lik kısmı burda unutmamak gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı