Laptop RAM uyumu nasıl anlaşılır?

SPD sekmesini de yükler misiniz?
Bir de işlemci nedir? Maksimum RAM desteğini öğrenmek için lazım olabilir.
Ram kapasitesi sadece işlemciye göre mi değerlendiriliyor ? Anakartın bir önemi yok mu? Benim laptop işlemcisi 32GB ram desteklediği gözüküyor ama anakart maks 8GB destekliyor.

Ram kapasitesi sadece işlemciye göre mi değerlendiriliyor ? Anakartın bir önemi yok mu? Benim laptop işlemcisi 32GB ram desteklediği gözüküyor ama anakart maks 8GB destekliyor.
Haklısınız. RAM slotu sayısı, slot başına maksimum kapasiteye göre değişir elbette. Anakartın da limitlerini bilmek lazım.
Tabi burada bir laptop sözkonusu. Laptop modelini sorup tüm detaylarına da girmek lazım o halde.
4GB RAM ekleme için bu kadar detay gerekirse sorulur tabi ki. Sizinkinde sanırım entegre RAM var ve ek slot yok. Öyle mi?

Haklısınız. RAM slotu sayısı, slot başına maksimum kapasiteye göre değişir elbette. Anakartın da limitlerini bilmek lazım.
Tabi burada bir laptop sözkonusu. Laptop modelini sorup tüm detaylarına da girmek lazım o halde.
4GB RAM ekleme için bu kadar detay gerekirse sorulur tabi ki. Sizinkinde sanırım entegre RAM var ve ek slot yok. Öyle mi?
Hayır entegre değil iki ramde çıkabiliyor. 2012 model bir laptop. Ram takviyesi yapmak istediğimde ASUS ile görüşerek zaten maksimum ram takılı olduğu söylenildi.

8GB isterseniz:

4GB isterseniz:

Fiyat araştırmadım. Başka yerde aynı ürün daha iyi fiyata var mı diye bakmanızı da öneririm.
İşlemcinin 16GB RAM desteği var. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre ek olarak 8 veya 4GB tercih edebilirsiniz.
4 GB'yi alsam 2x4 yapabilir miyim ?
Anakart Modeli: Zed Air CX3
1649499698817.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı