Laptop RAM yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan Vil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 689

Vil

Decapat
Daha fazla  
Selam.

Laptopta şu an Samsung 4 GB DDR4 2666MHz CL19 1RX16 1.2V RAM var(anakarta gömülü), bunun yanına 8 GB bir RAM eklemek istiyorum fakat Rankları yüzünden 2 seçenek arasında kaldım:

1-Samsung 8 GB DDR4 2666MHz CL19 1RX8 1.2V SO-DIMM
2-Kingston 8 GB DDR4 2666MHz CL19 1RX16 1.2V SO-DIMM.

Sizce ranklarına bakmaksızın aynı marka diye Samsung'u mu almalıyım yoksa markayı boş verip birebir aynı özelliktekini (Kingston) mı almalıyım?
EDIT:Sistemim max 12 GB destekliyor ve ram takabileceğim tek bir slot mevcut.

Son düzenleme:
O yüzden en doğrusu başta dediğim gibi eldeki 4 GB RAM'den kurtulmak, aynı model 2 tane 8 GB almak.
sistemde şu an 8GB ram takılı(2X4 şeklinde ve bahsettiğim samsung ram anakarta gömülü. Tek bir sodimm slot var ordaki 4 ü çıkarıp yerine 8 eklemekten bahsediyodum ayrıca max 12 gb ı destekliyor anakart )

Hocam RAM'leri sökülmeyecek şekilde yapmışlarsa muhtemelen cihaz daha fazlasına ihtiyaç duyacak kadar güçlü değildir. Ama yine Samsung marka bir 8 GB alabilirsiniz.

Hocam RAM'leri sökülmeyecek şekilde yapmışlarsa muhtemelen cihaz daha fazlasına ihtiyaç duyacak kadar güçlü değildir. Ama yine Samsung marka bir 8 GB alabilirsiniz.
hocam 2 tane ram var. biri anakarta gömülü diğeri de anakartta bulunan tek ram slotuna takılı ben o slottaki 4ü çıkarıp yerine 8 takmak istiyorum

Anakarta lehimli parçalar maliyet amaçlı olarak üretilirler.
"İhtiyaç duymayacak" diye değil, tek parça üretim, her parçayı farklı farklı üreticilere ürettirmekten daha ucuza gelir, bu da o modelin satış fiyatını düşürüp rekabetçi olmasını sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı