Laptop RAM yükseltme ve temizleme

AlayınaGider

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Benim 4 GB DDR3L RAM'ım, i5 5200U işlemcim, 500 GB HDD ve 2 GB Nvidia GT940M ekran kartım var. PES 2019, PES 2020, FIFA 19 vs. sadece futbol oyunu oynamak için RAM'ı 8 GB yapacağım ve tozlarından temizleteceğim fakat ailem fazla sıcak bakmıyor çalarlar falan diye, ne yapmalıyım sizce? Bir de fiyat kaç olur? Onu da yazarsanız sevinirim. Ben temizleyecektim lakin arka kapağı yalama olmuş kapağı açtım fakat vidalar halen çıkmamakta direniyor. Ayrıyeten fazla tornavida vs. set yok para vermek de istemiyorum fazla hasar vermemek için zorlamadım ve öylece bıraktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendin yapamıyorsan işi bilene yaptırmaktan başka çaren yok. Kuytu yerlere gitmezsen, bu parçaları kimse çalmaya tenezzül bile etmez. Ama ailen öyle diyorsa yapacak bir şey yok. Kendin uğraşma daha da berbat eder bırakırsın. Yalama olan vidaları sadece servis çıkarır. Garanti süresi bittiyse, servisi ara konuş onlar sana bir ücret çıkarır, bilgisayarı Ram ile beraber gönderirsin değiştirip gönderirler.

Youtube'ta bilgisayarının marka modelini gir. O'rada gösteriliyor dizüstü bilgisayarların nasıl açılacağı temizleneceği RAM vesaire takılacağı. Kullandığımız elektronik aletleri de insanlar yapıyor.

Tabi yaşın müsait değilse elinde aletler yoksa ve bugüne kadar eline kalemden başka bir alet almamış hiç bir işi beceremeyen biriysen tavsiye etmiyorum: :=)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı