Laptop RAM yükseltmek

Ali Cop

Decapat
Slot3.jpg

Slot1.jpg

SharedScreenshot.jpg

Herkese merhaba. Bilgisayarımda 2+4 şeklide çift RAM bulunmakta (CPU-Z'de 4 kanal görüyor. PC'yi açmış olamam rağmen diğer 2 kanalı göremedim. 6 GB RAM bana yetersiz ve yavaş geliyor. Aklımda 2 GB yerine 8 GB RAM takmak var. Ucuz yollu hangi uygun RAM'i bilgisayarıma takabilirim? Ya da ucuz yollu öneriniz varsa çift RAM'i değiştirebilirim.

Anakartınızın desteklediği Ram'e göre hareket edin. Örneğin benim eski anakartım 8GB Ram destekliyordu. Laptop tam sürüm atar mısınız?

Son düzenleme:
Hocam kullandığım bilgisayar bu
LENOVO G50-70 CORE İ7 4510U 2.0GHZ-6GB-1 TB-15.6"-2GB-W8 NOTEBOOK
İnternetde biraz aradım fakat ana kart modeline ulaşamdım maalesef.

Hocam iad64 extreme indir ordan bak bende ordan baktım

Hocam kullandığım bilgisayar bu
LENOVO G50-70 CORE İ7 4510U 2.0GHZ-6GB-1 TB-15.6"-2GB-W8 NOTEBOOK
İnternetde biraz aradım fakat ana kart modeline ulaşamdım maalesef.

Hocam orda max ram gb. Hangi mhz ve ddr olduğu herşey yazıyor ordan bakabilirsin

Hocam iad64 extreme indir ordan bak bende ordan baktım

Hocam orda max ram gb. Hangi mhz ve ddr olduğu herşey yazıyor ordan bakabilirsin

Desteklenen Bellek Türleri DDR3-1066, DDR3-1333, DDR3-1600 SDRAM
En Fazla Bellek Miktarı 16 GB

Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :D
Anakartınızın desteklediği Ram'e göre hareket edin. Örneğin benim eski anakartım 8GB Ram destekliyordu. Laptop tam sürüm atar mısınız?

Hocam 16 Gb kadar desteği varmış. 4 Gb lık ramin bulabilirsem aynısından 8 Gb modelini taksam bi sorun yaşamam değil mi?
(Lenovo G50-70 İ7 1Tb hdd versiyon)
Bide sizlere bir sorum daha olacak. Ramler arası sorun yaşamak için aynı marka ram mi takmam gerek yoksa frekans vs her değeri aynı olan farklı marka ram taksam da olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı