Dizüstü bilgisayarın RAM'ini yükseltmek

suleym4nkaya

Femtopat
Laptop RAM Yükseltme Rehberi'ini izledim ve CPU-Z programını kurup Technopat Sosyal'de Memory & SPD bölümlerinin ekran fotoğraflarını paylaşmam gerektiğini duydum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Capture.PNG

Capture1.PNG

Hocam, galiba RAM gömülü. Bu sebeple gözükmüyor. Marka ve model bilgisiyle öğrenmeye çalışabiliriz.

AIDA64 bilgileri almamızda yardımcı olabilir yine ek olarak.

AIDA64'ü indirip solda anakart sekmesinden SPD ve chipset kısmının görselini atın lütfen.
Eki Görüntüle 658277

Çipset çıktılarını alıyorum fakat SPD yine boş ayrıca laptopumda DDR3 SDRAM VSR bu builgi işe yarar gibi görünüyor önerileriniz nelerdir?

Capture2.PNG

Capture3.PNG

Capture4.PNG

Hocam, galiba RAM gömülü. Bu sebeple gözükmüyor. Marka ve model bilgisiyle öğrenmeye çalışabiliriz.
Sayın hocam araştırıyorum fakat teknik bilgilerin olduğu bir belge bulamıyorum. Dizüstü bilgisayarımın linki buradadır.
  • Cihazınızın tam olarak marka ve modeli nedir?
  • SPD sekmesinde Memory Slot Selection kısmında diğer slotlara tıkladığınızda bilgisi görünen, bunun gibi boş olmayan bir slot varsa onu paylaşın.
Malesef boş olmayan bir slot bulunmamaktadır. Cihazım ektedir.

Son düzenleme:
Hocam, bu cihazlar kısıtlı olabilir. Bence bunun için servisine başvurmak en doğrusu olur. Belki arkadaşlarım bir çözüm bulabilir.
Hocam, dediğim gibi kısıtlı. Intel bilgileri burada.
Burada desteklenen RAM maksimum 2 GB yazıyor. Bence uğraşmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı