Laptop RAM yükseltmesi

KaraKedi DUBLAJ

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarımın RAM'ini yükseltmek istiyorum. Bilgileri attım ama eksik bir şey varsa söyleyin, ben hemen cevaplarım. Şimdiden teşekkürler. (Olursa bir de SSD'nin depolamasını da arttırmak istiyorum)

Dosya Ekleri

• pc4.png
    pc4.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 56
  • pc3.png
    pc3.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 44
  • pc2.png
    pc2.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 40
  • pc1.png
    pc1.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 39
Anakartınızın marka ve modelini atar mısınız? Büyük ihtimalle RAM'lerin tek slot değil çoğu laptop 2 slot oluyor. Yani senin laptopunda 2x4GB RAM bulunmakta. Anakartın destekliyorsa ve yükseltme yapmak istiyorsan RAM'leri çıkartman gerekebilir.

Bilgisayarımın RAM'ini yükseltmek istiyorum. Bilgileri attım ama eksik bir şey varsa söyleyin, ben hemen cevaplarım. Şimdiden teşekkürler. (Olursa bir de SSD'nin depolamasını da arttırmak istiyorum)

Bilgisayarınızda iki slot var ve ikisi de dolu. 8 GB RAM ve 12 GB RAM arasında aman aman bir fark yok fakat 2x8 şekilde 16 GB RAM alabilirsiniz. DDR3 1600 MHz SO-DIMM CL 11 2x8 16 GB RAM diye aratacaksınız.

Ekran kartı modeliniz ne? İşlemciniz u tabanlı. U tabanlı işlemciler oyunlarda aman aman performans vermez. RAM arttırmak istediğiniz sonuca ulaştırmayabilir.
Anakartın 16 veya 12 desteklediğini nereden anladınız?

Laptoplarda anakarttan ziyade işlemciye bakılır. İşlemci 32 GB belleğe kadar destekliyor.

Dosya Ekleri

• 20201022_130011.jpg
    20201022_130011.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 29
Ekran kartı modeliniz ne? İşlemciniz u tabanlı. U tabanlı işlemciler oyunlarda aman aman performans vermez. RAM arttırmak istediğiniz sonuca ulaştırmayabilir.

Laptoplarda anakarttan ziyade işlemciye bakılır. İşlemci 32 GB belleğe kadar destekliyor.

Bu benim laptobum . Geçen sefer yazım yanlışı yaptığım için bir gün ban atıldım . Bu yüzden cevap yazamadım şimdi yazıyorum başka öneriniz falan olursa buna açığım.

Bu benim laptobum . Geçen sefer yazım yanlışı yaptığım için bir gün ban atıldım . Bu yüzden cevap yazamadım şimdi yazıyorum başka öneriniz falan olursa buna açığım.
Ben çok tavsiye etmiyorum. Ama siz diyorsanız ki ben yükseltme yapacağım yukarıda cevabını verdim. Ssd eklemesi yapabilirsiniz yoksa.

Ben çok tavsiye etmiyorum. Ama siz diyorsanız ki ben yükseltme yapacağım yukarıda cevabını verdim. Ssd eklemesi yapabilirsiniz yoksa.
SSD ve RAM yükseltmek istiyorum ram az daha rahatlasın diye SSD de depolama açmak için yani ben buna 500 gb bi SSD falan takabilir miyim peki ? (bende 240 GB var)

Geri
Yukarı