Laptop RAM'i değiştirmek performansı arttırır mı?

readers

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: Intel(R) Core i7-4500U CPU 1.80GHz (4 CPUs) ~2.4GHz
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 840M

ASUS marka dizüstü bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak performansı arttırır mı? Bazı montaj ve tasarım programlarında bilgisayar ağır işliyor, RAM takviyesi bu sorunu çözer mi az da olsa?

Genel cevap evet etkiler. Daha detaylı yorumlarsam render alan programlarda CPU GPU odaklı daha öncelikli. Tasarım PS illustator gibi sistemlerse onlarda RAM bayağı etkiler.

İşlemci: Intel(R) Core i7-4500U CPU 1.80GHz (4 CPUs) ~2.4GHz
RAM: 8 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 840M

ASUS marka dizüstü bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak performansı arttırır mı? Bazı montaj ve tasarım programlarında bilgisayar ağır işliyor, RAM takviyesi bu sorunu çözer mi az da olsa?
Az da olsa değil baya çözer .PCnin açılış hızına vs... etki eder.Kullandığınız uygulamalarda sizi hızlandırır. Eğer anakartınız 16 GB ram destekliyorsa aynı Mhz,CL'si olan 8 GB ram almanızı öneririm.

Genel cevap evet etkiler. Daha detaylı yorumlarsam render alan programlarda CPU GPU odaklı daha öncelikli. Tasarım PS illustator gibi sistemlerse onlarda RAM bayağı etkiler.
Genel olarak video edit programları kullanıyorum hobi olarak. Bu da doğal olarak ram düşüklüğünden dolayı kasmalar yapıyor. Ram'i 16'ya çıkartsam rahatlama olur mu diye düşünüyorum...
Az da olsa değil baya çözer .PCnin açılış hızına vs... etki eder.Kullandığınız uygulamalarda sizi hızlandırır. Eğer anakartınız 16 GB ram destekliyorsa aynı Mhz,CL'si olan 8 GB ram almanızı öneririm.
Anakartın 16 GB ram desteklediğini nereden öğrenebilirim?

Genel olarak video edit programları kullanıyorum hobi olarak. Bu da doğal olarak RAM düşüklüğünden dolayı kasmalar yapıyor. RAM'i 16'ya çıkartsam rahatlama olur mu diye düşünüyorum...

Anakartın 16 GB RAM desteklediğini nereden öğrenebilirim?

Olacaktır elbet ama video edit programları gibi yazılımlar daha çok CPU ve GPU ile çalışmaktadır.
Anakartının modelini internete girerek öğrenebilirsin.

Ps ve Ai de sadece history belleginizi artirirsiniz,çalışırken daha fazla görseli daha hızlı açarsınız ama genel çalışmasın da performans artmaz video editlemeyi arkadaşlar çok güzel açıklamışlar zaten. Açılışı hızlandırır demek doğru değil. Daha fazla sekme açarak çalışma hızlanır. Ama büyük performans artışı olmaz.

Geri
Yukarı