Laptop RAM'ını Dual Channel yapmak performans arttırır mı?

PITON

Decapat
Daha fazla  
Laptop özellikleri.
İşlemci: i3 4010u 1.70GHz 2C 4t.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 8500M 2 GB.
RAM: 4 GB 1600 MHz DDR3 (aynısından alıp takacağım)
HDD: 1TB.
Windows 10 Home.

Arkadaşlar şimdi benim laptopumda oyunlarda drop yiyorum ve PC'im yavaş Windows 10 işletim sistemim var. Örneğin CS:GO gibi Valorant gibi GTA 5 oyunlarda drop yiyorum. FPS'im az, eğer RAM'ımı 4+2 8 GB Dual Channel RAM yaparsam droplar gider mi ve FPS artar mı?
Ha bir de şey soracağım CS ve Valorant gibi oyunlarda oyun yavaş yükleniyor ve yavaş bağlanıyor. Bunun sebebi RAM mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop özellikleri.
İşlemci: i3 4010u 1.70GHz 2C 4t.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 8500M 2 GB.
RAM: 4 GB 1600 MHz DDR3 (aynısından alıp takacağım)
HDD: 1TB.
Windows 10 Home.

Arkadaşlar şimdi benim laptopumda oyunlarda drop yiyorum ve PC'im yavaş Windows 10 işletim sistemim var. Örneğin CS:GO gibi Valorant gibi GTA 5 oyunlarda drop yiyorum. FPS'im az, eğer RAM'ımı 4+2 8 GB Dual Channel RAM yaparsam droplar gider mi ve FPS artar mı?
Ha bir de şey soracağım CS ve Valorant gibi oyunlarda oyun yavaş yükleniyor ve yavaş bağlanıyor. Bunun sebebi RAM mıdır?
Droplar gider ve FPS artar, yavaş yüklenmenin sebebi HDD kullanmanız.

Oyunun yavaş yüklenmesi HDD kaynaklı. İyi bir SSD sorunu çözecektir. Elinizde olan RAM bellekle aynı hızda, aynı depolama, aynı gecikme ve aynı zamanlamalara sahip bir RAM bellek fps'inizi arttıracaktır.

Kesinlikle yakın zamanda çift kanal belleğe geçmiş biri olarak söylüyorum fazlası ile fark ediyor. Rust da yediğim dropların haddi hesabı yoktu çift kanal bellekten sonra gerek oyundaki FPS'im yükseldi ve droplar ortadan kalktı.

Geri
Yukarı