Laptop sadece dahili mikrofonu kullanıyor

Phoex

Hectopat
Öncelikle güzel cumhuriyetimizin 100.kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Sorun başlıkta belirttiğim gibi, laptopum sadece dahili mikrofonunu kullanıyor ne kadar farklı kulaklık denersem deneyim hiçbirinin mikrofonunu kullanmıyor, 2 aydır denemediğim şey kalmadı ve fena canımı sıkmaya başlıyor bu olay. Realtek sürücülerini laptopun resmi sitesinden yeniden indirdim ve kurdum ama ses komple gelmemeye başladığı için eski sürücülerime dönmek zorunda kaldım. Ne kadar sorun giderici varsa çalıştırdım bana mısın demedi. Şu anda da Realtek Audio Console açılmıyor yani sorun sürücü kaynaklı diye düşünüyorum ancak bir türlü çözümünü bulamıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim kafayı yemek üzereyim.

Onu belirtmeyi unutmuşum, 11 kullanıyorum.

Hoparlör simgesine sağ tıkla.

Ekran görüntüsü 2023-10-29 153701.png

Buradan ses ayarlarına tıkla.

Ekran görüntüsü 2023-10-29 153712.png

Burada bilgisayara bağlı olan tüm mikrofonlar gözükür. Senin mikrofonun ismi neyse onu seç ismini bilmiyorsan tek tek dene o da olmazsa cihaz ekle seçeneğini bir dene.

1698583139240.png

Geç yazdığım için özür dilerim,müsait olamadım. Alttaki görüntüdeki gibi tek mikrofon gözüküyor,o da bilgisayarın mikrofonu. Başka mikrofon bulamadım,kulaklığım da Arctis 3 olduğu için Steelseries Engine kullanıyorum.
1698742475801.png

Geç yazdığım için özür dilerim, müsait olamadım. Alttaki görüntüdeki gibi tek mikrofon gözüküyor, o da bilgisayarın mikrofonu. Başka mikrofon bulamadım, kulaklığım da Arctis 3 olduğu için SteelSeries Engine kullanıyorum.Eki Görüntüle 1997607

Kulaklığının arayüzü olması lazım o halde oradan denediniz mi ayarlamayı belki devre dışı bırakmışsınızdır bilmeden.

Kulaklığının arayüzü olması lazım o halde oradan denediniz mi ayarlamayı belki devre dışı bırakmışsınızdır bilmeden.
Denedim,yine bana mısın demedi. Sadece dahili mikrofonu alıyor bilgisayar ne kadar denesem de başka kulaklıkların mikrofonunu da kullanmadı. Realtek sürücülerimi update etmeyi deniyorum ama bu sefer de ses komple gidiyor hiç gelmiyor,BIOS da en güncel versiyonunda yani daha yapabileceğim bir şey var mı emin değilim.

Denedim, yine bana mısın demedi. Sadece dahili mikrofonu alıyor bilgisayar ne kadar denesem de başka kulaklıkların mikrofonunu da kullanmadı. Realtek sürücülerimi Update etmeyi deniyorum ama bu sefer de ses komple gidiyor hiç gelmiyor, BIOS da en güncel versiyonunda yani daha yapabileceğim bir şey var mı emin değilim.

O zaman donanımsal bir sorun olabilir bir ara garantiye götüreceğiniz zaman kontrol ettirin.

Denedim, yine bana mısın demedi. Sadece dahili mikrofonu alıyor bilgisayar ne kadar denesem de başka kulaklıkların mikrofonunu da kullanmadı. Realtek sürücülerimi Update etmeyi deniyorum ama bu sefer de ses komple gidiyor hiç gelmiyor, BIOS da en güncel versiyonunda yani daha yapabileceğim bir şey var mı emin değilim.

O zaman donanımsal bir sorun olabilir bir ara garantiye götüreceğiniz zaman kontrol ettirin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı