Laptop Şarj Adaptöründen Gelen Garip Cızırtı

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba. Sorunum başlıktaki gibidir. Normalde böyle bir ses yapmazdı. Hep şarj aleti ile kullanırdım laptopu. 12V bir adaptör. Markası "S-LINK" olarak geçiyor. 2 yıldır kullanıyorum. Herhangi bir ısınma sorunu da yapmıyor. Sesi daha iyi anlamanız için aşağıdaki videodan nasıl bir ses olduğunu dinleyebilirsiniz.
Ek olarak farklı prizlerde de denedim, fakat sonuç aynı. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi Sosyaller.
Laptop modeli: Acer Aspire E5 521G

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, yan sanayi bir ürünse ciddi bir sıkıntı çıkmış olabilir. Pek bir fikrim yok, ama bu elektrik-elektronik işleri sakata gelmez. Yeni bir şarj cihazı almıyıp, 50TL'den tasarruf edeyim derken başına iş gelmesin.

Hocam, bobin kaynaklı bir durum. Bobinlerin arasında bulunan dolgu malzemesinden dolayı yapıyor.

Hocam, yan sanayi bir ürünse ciddi bir sıkıntı çıkmış olabilir. Pek bir fikrim yok, ama bu elektrik-elektronik işleri sakata gelmez. Yeni bir şarj cihazı almıyıp, 50TL'den tasarruf edeyim derken başına iş gelmesin.

Yan sanayii değil hocam. 2 yıldır kullandığımı belirtmiştim.
Coil Whine bobin ağlaması o zararsız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fakat ses çok rahatsız edici. Sıkıntı olmaz diyorsunuz yani? Adaptörlerin Coil Whine yaptığını da bilmiyordum. Teşekkürler.
Şarj ederken mi geliyor yoksa şarj etmiyorken mi? Bana güç kablosunda temassızlık varmış gibi geldi.

Şarj etmeyince "tık tık tık" diye ritmik sesler geliyor onun için de ses kaydı alabilirim. Şarja takılıyken videoda attığım ses geliyor.

Şarj etmediğinde fişini çek prizde bırakma...

Şarj etmediğim, prizde beklediği zaman böyle bir ses çıkıyor hocam.

Şarj etmeyince "tık tık tık" diye ritmik sesler geliyor onun için de ses kaydı alabilirim. Şarja takılıyken videoda attığım ses geliyor.
Aslında şarjda değilken ses daha çok gelmesi lazım. Şarja takılıyken ses daha az gelmesi lazım yüke bindiği için. Fakat sizin adaptör bunun tam tersi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı