Laptop şarj adaptöründen ses geliyor

Daha fazla  
Açtım bilgisayarımı, baktım bir ses var ve bu ses şarjdan geliyor.
Dayadım kulağımı, baktım garip bir ses geliyor. Sesi buraya bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal bir ses mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ark sesi gibime geliyor, coil whine değil de. Başkaları da yorum yapsın ancak normal değil diye düşünüyorum.

Coil whine değil bu. Bir şey çıtırdıyor. Bence de normal değil. Eğer yan sanayi adaptör kullanıyorsanız tehlike yaratabilir. Bendeki duman çıkarıp bozulmuştu.

Adaptörünüzün trafosundan kaynaklidir. Arıza açma durumu yüksek. Elektronikci anakart gibi parca tamiri yapan bir bilgisayarciya göturmeniz dogru olur. Bu şekilde kullanmayiniz adaptörün voltaj i düşebilir ariza büyüyebilir geç kalmayiniz.

@Kobra Ahmet Çakar adaptör bilgisayara güç veren elektronik parca sonuçta belki böyle idare edebilir veya birazdan arızaya kavusabilir. Riski göze almayın. Belki kucuk bir kondansatör arızasıda olabilir. Fazla surecek bir şey değil. Patlama olmaz. En kısa zamanda goturmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Adaptörünüzün trafosundan kaynaklidir. Arıza açma durumu yüksek. Elektronikci anakart gibi parca tamiri yapan bir bilgisayarciya göturmeniz dogru olur. Bu şekilde kullanmayiniz adaptörün voltaj i düşebilir ariza büyüyebilir geç kalmayiniz.
Peki patlama, yanma gibi bir ihtimal varmı?

En fazla içindeki kapasitörler patlar ama ne kadar büyük olur bilmiyorum. Ancak ikisi de ihtimaller dahilinde.

Kesinlikle şu olur falan diyemeyiz ama, sadece ihtimaller hakkında konuşabiliriz.
Patlama nasıl bir hasara yol açar fiziksel olarak?
Çok şey sordum ama PC'yi kullanmak zorundayım.

Geri
Yukarı