Laptop şarj aleti bozuldu

TRVDehşeti

Hectopat
10 yıldır kullandığım Samsung laptop 2-3 hafta önce adaptöre takılı bir şekilde çalışırken şarj aletinden cızırtı sesi gelmeye başladı. Fişini çıkarıp taktım ses kesildi ve umursamadan kullanmaya devam ettim. Bugün tekrar aynısı oldu ve evde şalter attı. Şalteri kaldırıp adaptörü prize taktığımda çalışmadı. Hafif bi' yanık kokusu geldi adaptörün içinden. Prizle ilgili bir sorun olmadığına eminim sorun adaptörde. Başka prizlerde de çalışmıyor çünkü. Ne olmuş olabilir fikri olan var mı? Adaptör orijinal bu arada. Kutusundan çıkanı kullanıyorum 10 yıldır.
Bir de şunu sormak istiyorum: Tamir ettirip tekrar kullanmaya başladığımda arıza tekrarlanırsa laptopa zarar gelme ihtimali var mı? Batarya takılı kullanıyorum. Yani adaptör gücü kestiği anda kapanmıyor cihazım.

Okuma yazmanız varsa ki foruma yazdığınıza göre var. Attığım linkte Samsung R580 adaptör yazıyor. Zahmet olacak tıklayıp bakın.
Baktım zaten. Piyasada bir sürü marka var. İnsanlar sırf farklı markaların aynı özelliklerdeki ürünleri için bile konu açabiliyorlar burada bu mu daha iyi yoksa o mu gibisinden. Mümkünse almışken ertesi gün elimde patlamayacak bir şey almak istiyorum her müşteri gibi :D. Attığınız linkteki ürünün cihaza uyumlu olduğunun ben de farkındayım. Bu laptop için zibilyon tane adaptör ben de bulabilirim zaten şu an. Tek amacım uygun olanı bulmak değil, aynı zamanda kaliteli olanı bulmak.

Baktım zaten. Piyasada bir sürü marka var. İnsanlar sırf farklı markaların aynı özelliklerdeki ürünleri için bile konu açabiliyorlar burada bu mu daha iyi yoksa o mu gibisinden. Mümkünse almışken ertesi gün elimde patlamayacak bir şey almak istiyorum her müşteri gibi :D. Attığınız linkteki ürünün cihaza uyumlu olduğunun ben de farkındayım. Bu laptop için zibilyon tane adaptör ben de bulabilirim zaten şu an. Tek amacım uygun olanı bulmak değil, aynı zamanda kaliteli olanı bulmak.
Ben mi anlatamıyorum yoksa siz mi anlamak istemiyorsunuz? Attığınız şarj cihazının ekran görüntüsünde markası yazıyor. Sadp-90Fh vakit ayırdım gittim size şu an hali hazırda kullandığınız şarj cihazının aynısını buldum sırf yardımcı olmak için link attım. Önceki mesajımda da dediğim gibi "zahmet edip" attığım linki ayrıntılı incelemeden bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz. Sanırım onu da benim yapmam gerek.

Buyurun aynı satıcı aynı ürün. Üstelik başlığında da Sadp-90Fh yazıyor bu kez.

Yeni konular

Geri
Yukarı