Laptop Şarj Edip Kullanmak vs Şarjda Kullanmak

FaLCoNn76

Centipat
Daha fazla  
Laptopumu aktif bir şekilde kullanıyorum ve günde 2 kereye yakın dolduruyorum. Pil sağlığımı korumak için sürekli şarjda mı kullanmalıyım yoksa sarjı dolduğu gibi prizden çekip bataryaya mı geçmeliyim?

Sürekli şarjda kullanmalısın, doldur boşalt ile pil döngüye girerek daha hızlı ölür.

Şu anda 2 yıldır şarjda kullandım pill 1 saat dayanıyor basit işlerde video müzik gibi ise 2 saaat boştaya 3 saat götürüyor.

Oyun oynamayı düşünüyorsan sürekli şarjdayken kullanmak zorundasın. Eğer ben dışarıya kütüphaneye falan gidip ders çalışıcam yahut evde video izleyeceğim diyorsan güç tasarrufu moduna alıp şarja takılı olmadan kullanabilirsin.

Sürekli şarjda kullanmalısın, doldur boşalt ile pil döngüye girerek daha hızlı ölür.

Hocam ben de öyle düşünüyorum ama babam eskiden onun bilgisayarında bataryasını sürekli şarjda kullandığım için öldürdüğümü söylüyordu o zaman babamın dediği yanlış diyebilir miyiz?

Oyun oynamayı düşünüyorsan sürekli şarjdayken kullanmak zorundasın. Eğer ben dışarıya kütüphaneye falan gidip ders çalışacağım yahut evde video izleyeceğim diyorsan güç tasarrufu moduna alıp şarja takılı olmadan kullanabilirsin.

Genel olarak evde video izliyorum hocam oyun oynamıyorum.

Hocam ben de öyle düşünüyorum ama babam eskiden onun bilgisayarında bataryasını sürekli şarjda kullandığım için öldürdüğümü söylüyordu o zaman babamın dediği yanlış diyebilir miyiz?

Genel olarak evde video izliyorum hocam oyun oynamıyorum.

Batarya her şekilde ölür, sadece doldur boşalta göre şarjda kullanmak daha uzun ömürlü.

Bende Monster oyuncu bilgisayarı vardı. Aldığım tarihten itibaren sürekli şarjda kullandım. Oyuncu bilgisayarlarının genel olarak sıkıntısı şarj etmeden uzun süre kullanamaman, iş bilgisayarı tarzında kullanacağın bir laptop var ise onu şarjda kullanmana gerek olmayabilir. Ancak oyuncu bilgisayarı kullanıyor ve oyun oynuyorsan sürekli şarjda kullanman gerekir diye düşünüyorum.

Bende Monster oyuncu bilgisayarı vardı. Aldığım tarihten itibaren sürekli şarjda kullandım. Oyuncu bilgisayarlarının genel olarak sıkıntısı şarj etmeden uzun süre kullanamaman, iş bilgisayarı tarzında kullanacağın bir laptop var ise onu şarjda kullanmana gerek olmayabilir. Ancak oyuncu bilgisayarı kullanıyor ve oyun oynuyorsan sürekli şarjda kullanman gerekir diye düşünüyorum.

Oyun bilgisayarım var ama vaktim olmadığı için oyun oynamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı