Çözüldü Laptop şarja takıp çıkarırken anlık cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Artiyum

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
E-Ticaret
Merhaba arkadaşlar Acer nitro marka laptopumda müzik yada video izlerken. Şarja takıp yada şarjdan çıkarırınca anlık cızırtı sesi geliyor. Bir kaç saniye sürüyor sadece yinede kafama takıldı. Bilgisayar boşdayken müzik vs dinlemezken bu işlemi yapınca sorun oluşurmuyor. Önemli bi sorun mu sizce ilerde başıma iş açar mı? Bir arkadaş daha önce video yüklemiş aynı bu ses ve takılma sorunu.

Düzeltme : Sadece şarjdan çekince oluyormuş yeni fark ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm
Şarjdan çekince sistem kendini düşük tüketim moduna alır, işlemci saat hızlarını ani şekilde düşürür. Bir anda bataryaya geçtiği içi böyle minik takılmalar olması normaldir, özellikle sesleri etkiler.
Şarjdan çekince sistem kendini düşük tüketim moduna alır, işlemci saat hızlarını ani şekilde düşürür. Bir anda bataryaya geçtiği içi böyle minik takılmalar olması normaldir, özellikle sesleri etkiler.

Çözüm

Hocam çok teşekkür ederim içim rahatladı takıntılı biri olunca benim gibi :)
Oyun oynarken, film ya da müzik dinlerken hiç sorun yaşamadım 2 ay oldu cihazı alalı.
Düzeltme: Sadece şarjdan çekince oluyormuş şimde fark ettim. Sadece 1 veya 2 saniye sürüp sonra duruyor.

Hocam çok teşekkür ederim içim rahatladı takıntılı biri olunca benim gibi :)
Oyun oynarken, film ya da müzik dinlerken hiç sorun yaşamadım 2 ay oldu cihazı alalı.
Düzeltme: Sadece şarjdan çekince oluyormuş şimde fark ettim. Sadece 1 veya 2 saniye sürüp sonra duruyor.

Takmanıza gerek yok, dediğim gibi çıkartınca olmasının sebebi aniden güç düşüşü olunca seslerde böyle şeyler olabilir.

Geri
Yukarı