Laptop şarjda değilken daha yüksek FPS veriyor

1708809499325.png

Bu ayar agresifte mi yoksa burada gözüktüğü gibi devre dışı ayarında mı hocam?

Eki Görüntüle 2125476

Bu ayar agresifte mi yoksa burada gözüktüğü gibi devre dışı ayarında mı hocam?

Böyle bir ayar gözükmüyor hocam bu ayar yerinde sistem soğutma ilkesi gibi bir şey var o da aktif. Eğer işinize yarayacaksa cihaz şardayken ve oyundayken kontrol ettim işlemcinin GHz hızı 0,40 GHz civarında geziyor. Şardan çıkartınca 3 GHz civarına çıkıyor.

Böyle bir ayar gözükmüyor hocam bu ayar yerinde sistem soğutma ilkesi gibi bir şey var o da aktif. Eğer işinize yarayacaksa cihaz şardayken ve oyundayken kontrol ettim işlemcinin GHz hızı 0,40 GHz civarında geziyor. Şardan çıkartınca 3 GHz civarına çıkıyor.
Hocam performansta ben bu ayarın etkisini gördüm. O ayarın aktif olabilmesi için:
Windows arama çubuğuna regedit yazarak kayıt defter düzenleyicisine girin.
1.Adım: HKEY_LOCAL_MACHINE Alt başlığını açın.
2.Adım: SYSTEM Alt başlığını açın.
3.Adım: CurrentControlSet Alt başlığını açın.
4.Adım: Control Alt başlığını açın.
5.Adım: Power Alt başlığını açın.
6.Adım: Power Settings Alt başlığını açın.
7.Adım: 54533251 ile başlayan key alt başlığını açın.
8.Adım: be337238 ile başlayan keye tıklayın.
9.Adım: Sağ panelde bulunan dosyalar arasından Attributes’e çift tıklayıp “1”olan değeri “2” yapın.
Ardından güç planını düzenle ekranına gelip gelişmiş güç ayarlarını değiştir dediğinizde göstermiş olduğum ayar "İşlemci güç yönetimi, İşlemci performansını arttırma modu" başlığı altında bulunacaktır.

Eğer bu düzenlemeyi yaptıktan sonra sorun devam ederse cihazınızın yetkili servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Hocam performansta ben bu ayarın etkisini gördüm. O ayarın aktif olabilmesi için:
Windows arama çubuğuna Regedit yazarak kayıt defter düzenleyicisine girin.
1.adım: Hkey_local_machıne alt başlığını açın.
2.adım: System alt başlığını açın.
3.adım: Currentcontrolset alt başlığını açın.
4.adım: Control alt başlığını açın.
5.adım: Power alt başlığını açın.
6.adım: Power settings alt başlığını açın.
7.adım: 54533251 ile başlayan key alt başlığını açın.
8.adım: BE337238 ile başlayan keye tıklayın.
9.adım: Sağ panelde bulunan dosyalar arasından Attributes'e çift tıklayıp “1”olan değeri “2” yapın.
Ardından güç planını düzenle ekranına gelip gelişmiş güç ayarlarını değiştir dediğinizde göstermiş olduğum ayar "işlemci güç yönetimi, işlemci performansını arttırma modu" başlığı altında bulunacaktır.

Eğer bu düzenlemeyi yaptıktan sonra sorun devam ederse cihazınızın yetkili servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Eve geçince deneyeceğim hocam teşekkür ederim iyi sosyaller.

Windows arama çubuğuna Regedit yazarak kayıt defter düzenleyicisine girin.
1.adım: Hkey_local_machıne alt başlığını açın.
2.adım: System alt başlığını açın.
3.adım: Currentcontrolset alt başlığını açın.
4.adım: Control alt başlığını açın.
5.adım: Power alt başlığını açın.
6.adım: Power settings alt başlığını açın.
7.adım: 54533251 ile başlayan key alt başlığını açın.
8.adım: BE337238 ile başlayan keye tıklayın.
9.adım: Sağ panelde bulunan dosyalar arasından Attributes'e çift tıklayıp “1”olan değeri “2” yapın.
Ardından güç planını düzenle ekranına gelip gelişmiş güç ayarlarını değiştir dediğinizde göstermiş olduğum ayar "işlemci güç yönetimi, işlemci performansını arttırma modu" başlığı altında bulunacaktır.

Hocam söylediklerinizi yaptım ancak dediğiniz işlemci performansını arttırma modu yine çıkmadı.

Deneyince geri döner misin?

Hocam eğer aynı sorunu yaşıyorsanız arkadaşın dediği bende olmadı. Onun yerine işlemci en düşük ve en yüksek durumlarını 90 yaptım şarjda da pilde de makas azaldı gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı