Laptop Şarjdan Çıkarınca Kapanıyor

Asus K541U. 128 GB SSD, İ5 İşlemci. Alalı 1 yıl olmadı. 3-4 aydır şarzda değilken kapanıyor. Nadiren şarza takılı değilken 2-3 saat çalışıyor. Çoğu zaman ise açılmıyor ya da açıldıktan 1-2 dakika sonra kapanıyor. Power tuşuna basmama rağmen açılmadığında, bilgisayarın belirli bir yerine baskı yapıyorum ilginçtir bilgisayar açılıyor, kapanmıyor, elimi çektikten sonra ise hemen kapanıyor. İlk önce yazılım-güncelleme kaynaklı bir sorun var sandım. Sanırım teknik bir sorun. Şarzda olduğunda ise herhangi bir kapanma olmuyor. Garantisi var ama şuan işim icabı kullanmam gerekiyor. Normal teknik servise vermeyi de düşünüyorum ama kararsızım ya parçada bir sorun çıkarsa.

Çok ciddi bir düşme olmadı. Hafif bir standart düşme oldu gibi. Bataryayı zaten dikkatli kullanmaya gayret ediyordum. Pil dolunca çıkartıp, düşük seviyeye gelince şarzı takıyordum. Ayrıca belirttiğim gibi belirli bir bölgeye (mousepadin sol tarafına ve aynı anda sağ üst kısma) baskı yaptığımda (şarzda değilken) bilgisayar açılıyor ve kapanmıyor. İlk zamanlar yarım saat-1 saat kullandıktan sonra kapanıyordu. Hemen bilgisayarı tekrar açtığımda kapanmıyordu. Sonradan bu süre daha da kısaldı.

Eski bataryanı atmadıysan onunla ya da başka bir batarya ile test et.

Öncesinde bataryanı ve fişi çıkartıp 10 dk beklet, son 30snde de power tuşuna basılı tut elini.

Olmaz ise bir de şunu dene:

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart.
Fişi tak.
Makinayı aç. (pil takılı değil)
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Diğer bataryalarda da aynı sıkıntı oluyorsa şarj soketinde sıkıntı olabilir.

Pil orijinal miydi?
kardeş sen nasıl bi kralsın ya denemedıgım yontem kalmadı makınanın sokmedıgım parçası kalmadı yine yapamadım ama senin soyledıgın yontemle oldu teşekkurler

Arkadaşlar ben ASUS laptop kullanıyorum ama nedense şarjdan çıkarınca benim de aniden kapanıyor üstteki gibi Microsoft'lu girişleri kaldırdım ama ona rağmen hala oluyor ne yaparsam geçecektir?

laptopum çok ısııyor sıcakken fişten çıkjarınca kapanıyor ama soğukken fişten çıkarınca bi iki saat veya çok ısınmasına bağlı 10 20 dk dayanıyo fişteyken kapanmıyo
laptopum çok ısııyor sıcakken fişten çıkjarınca kapanıyor ama soğukken fişten çıkarınca bi iki saat veya çok ısınmasına bağlı 10 20 dk dayanıyo fişteyken kapanmıyo

Eski bataryanı atmadıysan onunla ya da başka bir batarya ile test et.

Öncesinde bataryanı ve fişi çıkartıp 10 dk beklet, son 30snde de power tuşuna basılı tut elini.

Olmaz ise bir de şunu dene:

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart.
Fişi tak.
Makinayı aç. (pil takılı değil)
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Diğer bataryalarda da aynı sıkıntı oluyorsa şarj soketinde sıkıntı olabilir.

Pil orijinal miydi?
Kardeş 3 gündür çözüm arıyordum, dediğini yaptım ve düzeldi. Ayrıca bu pil sorunu, pcyi de kasıyordu. Çok teşekkür ederim 🙂🙂🙂

Geri
Yukarı