Laptop şarjı hızlı bitiyor

Salih!

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopu full şarjda kullanıyorum ve genellikle oyun oynuyorum.
Bir kere bataryada gireyim dedim ve 2 dakika oyuna girdim çıktım şarjım 95'ten 77'ye düştü ve şu an 72 olmuş bile :D
Sebebi nedir? Nasıl çözülebilir? Yardım ederseniz sevinirim.

Çözüm
Prize takılı değil iken oyun oynamayın. Tam performansa ulaşamazsınız ve bataryayı çok hızlı tüketmek ömrünü de kısa sürede çok büyük ölçüde kısaltır. Uzun vadede pili kullanarak laptop'u kullanırsanız çok doldur boşalt yaparsınız ve yine çok çabuk bataryanız ölür. En sağlıklısı olabildiğince prizde kullanmaktır. Ben üç buçuk yılda yüzde yirmi oranında yıpranmasını sağlamışım.
Prize takılı değil iken oyun oynamayın. Tam performansa ulaşamazsınız ve bataryayı çok hızlı tüketmek ömrünü de kısa sürede çok büyük ölçüde kısaltır. Uzun vadede pili kullanarak laptop'u kullanırsanız çok doldur boşalt yaparsınız ve yine çok çabuk bataryanız ölür. En sağlıklısı olabildiğince prizde kullanmaktır. Ben üç buçuk yılda yüzde yirmi oranında yıpranmasını sağlamışım.

Çözüm
6 senede %15 yıpranma sağlamıştım ama elektrik git geli bataryayı ve şarj aletini çöp etmişti. Olabildiğince şarj da kullanmayın, şarj aleti takılıyken kullanın.

Genellikle şarja takılı oynayın performans açısından daha iyi olacaktır. Malum elektrikler pek sağlıklı değil. Kesilmeler vb sıkıntılar yüzünden piller de yıpranmalar olabiliyor.

Genellikle şarja takılı oynayın performans açısından daha iyi olacaktır. Malum elektrikler pek sağlıklı değil. Kesilmeler vb sıkıntılar yüzünden piller de yıpranmalar olabiliyor.
Çoğu yerde elektrik sağlıklı, benim basıma gelen olay elektrik direğinin yıkılması sonucu oldu.

beyler bn 6 aydır almısım su an sarjda oynuyom pilde oynamayı bıraktım sızce sarjda devammı edeyı pilde bi sıkıntı yok oyunda 3.5 saat gıdıyor sarjda 8 saat felan oynuyorum sızce hangısıyle devam edeyım sarjdamı yoksa pildemi

Prize takılı bir şekilde kullanmaya devam etmen de fayda var. Daha önce de belirttiğim gibi pil de oyun oynarsan normalden daha fazla doldur boşalt gerçekleşir ve olduğundan daha çabuk ölür. Normal internette takılırken pilde kullanabilirsin sıkıntı olmaz. Nihayetinde hiç kullanmasan bile ölecek ancak daha geç ölecektir. Bizim amacımız elimizden geldiğince ömrünü uzun tutabilmek.

Geri
Yukarı