HP laptop şarjı hızlı bitiyor

cunhanda

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce laptop kullanmadım ve bugün HP marka yeni bir laptop aldım. Şarjının çok hızlı gittiğini fark ettim. Ne yapmamı önerirsiniz? Şarja takılı mı kullanayım yoksa dolduktan sonra çıkarayım mı?

Eğer yüksek performansta kullanırsanız batarya da tabi ki hızlı biter (40dk civarı). Şarjda kullanırken yüksek performansı seçin bataryada değil. Batarya da kullanırken güç tasarrufu veya dengeli modu kullanın.

Eğer yüksek performansta kullanırsanız batarya da tabi ki hızlı biter (40dk civarı). Şarjda kullanırken yüksek performansı seçin bataryada değil. Batarya da kullanırken güç tasarrufu veya dengeli modu kullanın.
Bir şey yapmıyordum ki.Sadece bilgisayarın özelliklerine bakıyordum sistem üzerinden.Ama 1 dakika olmadan %1 şarj yediğini farkettim.Sürekli şarja takılı kullansam bir problem olur mu?

Bir şey yapmıyordum ki.Sadece bilgisayarın özelliklerine bakıyordum sistem üzerinden.Ama 1 dakika olmadan %1 şarj yediğini farkettim.Sürekli şarja takılı kullansam bir problem olur mu?
Sürekli şarjda kullanmak bir sıkıntı yaratmaz çünkü laptoplar batarya dolunca gücü direkt prizden çeker. Ama bataryadayken yüksek performans modunda olmasın bilgisayarın özelliklerine baksanız bile. Bunun için Mobility Center yazın arama kısmına oradan modu seçebilirsiniz.

Geri
Yukarı