Laptop sarjı sabit duruyor

Erdal KURT

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Coğrafi Bilgi Sistemleri mezunu/ Harita teknikeri
İyi günler. Laptopumun şarjı dört beş gündür şarja takmama rağmen aynı duruyor sebebi nedir?

ASUS X541UV modeli. Dolum oranı ise % 98. Bir gün önce %99 ya da 95'de kalmıştı. Model ile bir bağlantı( sıkıntı) yok benim fikrimce.

Adaptörü takıncak sabit duruyor ve azalma olmuyor. Daha doğrusu daha önce yine bu siteye mesaj atmıştım, laptop açarken 5 ya da 10 saniye sonra kapanıyor.

Sarjdan çıkarınca mı dediğin sürelerde kapanıyor? Yine fazla detay vermediniz hiç anlaşılmıyor. Pil de sorun olabilir sarj olmuyorsa ve tam dolmuyor ise pili değiştirin.

Laptopu açarken kısa süre sonra aniden kapanıyor ve şifreyi girmeden ya da girdikten sonra olsun aniden kapanıyor. Bende açarken hemen adaptörü takıyorum ve öyle açılıyor ama pil yüzdesi yükselmiyor. Sonra kullanıyorum böyle lakin adaptörü çıkarınca kısa süre sonra aniden kapanıyor. 5 gündür böyle, pil yüzdesi 1 veya 2 kere ful doldu. Kalibre edilmesi gerekiyor diye bir bilgi aldım. Onuda yapamadım. Çünkü pil yüzdesi sabit duruyor. Mesela bu gün 1 kere kapanmadan açtım.

Geri
Yukarı