Laptop satıp ekran kartı almak

HEED

Hectopat
Makaleler
1
Laptopu satıp ekran kartı almaya karar verdim, ikinci eli 800TL benim kasam çizik ekran menteşesi kırık ve birkaç tuşu sökük onun haricinde hiçbir sorunu yok. 600TL olarak düşündüm.

▪︎i3-2328M.
▪︎4 GB RAM.
▪︎Intel HD 3000.
▪︎500GB HDD.

Sizce satıp kasa için ekran kartı alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçaları 50TL ye bulunuyor 200TL masrafı var ve 600TL ye biraz daha ekleyip 2. el bir ekran kartı almayı planlıyorum. Sahibinden de aynı laptopun 320GB versiyonu 800TL 2 mağazada.

Genelde mağazalar 2.el alışveriş için güven odaklı methiyeler dizerler. Garantisi "benim", "biziz" veya "sorun olursa getir kardeş" gibi...
2.el ürünleri bütçesi limitli olan alıcılar haliyle mağazalardan alışverişi seçmekteler, yani psikolojik olarak gereksiz bir tatmin olsa bile böyle maalesef. O yüzden mağazalarda satılması mümkünken, sizin ürününüzün, belirttiğiniz sorunlar çerçevesinde satışması ise satışta rekabet kıstasında elenecektir :)
Bence 200lira masraf edip satmaktansa, fiyatı daha aşağı çekerek elden çıkarmanız mümkün olacaktır. Ve evet, 2.el hasarlı ürün satışlarınsa maalesef fiyatlar öldürülmektedir.

İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı