Laptop Ses Gelmeme Sorunu

Death Magnetic

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle sorunumdan öncesini anlatayım.

Uzun süredir laptopun kulaklık girişinde sorun var. Kulaklıktan normal bir şekilde ses alırken birden kopukluk oluyor ve laptopun kendisinden ses gelmeye başlıyor sonra geri kulaklıktan geliyor falan. Bu durum birkaç ay sürdü.

Ardından dün gece başıma enteresan bir olay geldi. Laptopun kendisinden ses geliyordu ama bir türlü kulaklığı görmüyordu. Hangi ayarı kurcaladıysam kurcalayayım kulaklığı görmesini sağlayamadım. Kulaklık sağlam bu arada telefonda falan çalışıyor.

Ardından bilgisayarım "ses sürücülerini güncelleyin" tarzı bir uyarı yaptı.

Orada güncelle ve yeniden başlat seçeneği vardı ve onu seçtim. Sürücüler yüklendikten sonra hiç ses gelmemeye başladı. Kulaklığı görmemeyi geçtim laptopun kendisinden bile ses gelmiyor. Şu anda sesi kısıp açabiliyorum ama değişme olmuyor elbette, cihaz olarak monitörümü görüyor ekran sesi falan diyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses simgesi üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra ses efektine bas, ordan kayıttan oynata gelip arkadan müzik aç yandaki yerde yeşil bir şey yükselip alçalıyorsa onu varsayılan yap tekrar dene.(son ses dene)

Ses simgesi üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra ses efektine bas, ordan kayıttan oynata gelip arkadan müzik aç yandaki yerde yeşil bir şey yükselip alçalıyorsa onu varsayılan yap tekrar dene.(son ses dene)
teşekkür ederim hocam oldu
@xavierre Hocam dediğinizi yaptığımda olmuştu ancak şu an farklı bi sıkıntı var. Herhangi bir hata uyarısı vermedi seste normal çalışıyor görünüyo gördüğünüz gibi yeşil de yanıyor ama sadece ekran için ses olayı var. Ne kulaklıkla ne kulaklıksız gelmiyo aygıt olarak sadece monitörü gösteriyo ne yapmam gerek?
389644

aynı şekilde aygıt yöneticisinde de sadece monitör görünüyor
389645

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı