Laptop sıcaklığı normal mi?

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar, laptopumun W kısmından ü kısmına kadar bir sıcaklık fark ettim ve CPUID hardware monitor Pro indirdim ve sıcaklıkları kontrol etmeye başladım. 50 dereceleri gördükten sonra biraz daha baktım ve aşağıda bırakttığım görsel ile baş başa kaldık, bu sıcaklık normal mi?

Eki Görüntüle 1893323
Adsız.png

Hocam beni biraz SSD rahatsız etti onun dışında işlemcinin biraz bakıma ihtiyacı var gibi ne yapabilirim bilmiyorum bir de GPU #0 73 dereceyken güç tasarufuna geçince 12'ye kadar düştü.

Dandik bir termal macun ile i5 560M ve HD5430 ile aynı sorunu yaşıyordum. İşlemci yük altında neredeyse 100 dereceye vuruyordu. Arctic MX6 aldım bir arkadaşıma, ben de merak ettim daha önce MX4 kullanıp memnun kalmıştım, bir deneyeyim dedim. Arkadaş 25 derece fark olur mu ya :) :) Önceden 97 derecelerde oyun oynardım, şimdi 70 derecelerde geziyor :) Macun yenilemesi ve fan - toz temizliği öneririm.

Dandik bir termal macun ile i5 560M ve HD5430 ile aynı sorunu yaşıyordum. İşlemci yük altında neredeyse 100 dereceye vuruyordu. Arctic MX6 aldım bir arkadaşıma, ben de merak ettim daha önce MX4 kullanıp memnun kalmıştım, bir deneyeyim dedim. Arkadaş 25 derece fark olur mu ya :) :) Önceden 97 derecelerde oyun oynardım, şimdi 70 derecelerde geziyor :) Macun yenilemesi ve fan - toz temizliği öneririm.

MX4 ve MX6 arasında ciddi fark var mı?

MX4 ve MX6 arasında ciddi fark var mı?

MX4'ü i5 560M'e süremedim fakat MX4 ile bu kadar fark yaşamamıştım diye hatırlıyorum. MX6 yer yer 25 genel olarak 20 derece düşüş sağladı.

Geri
Yukarı