Laptop sıcaklık değerleri nasıl?

gmaschine

Hectopat
Yer
İzmir
Turbo Boost kapalı şekilde aldığım sıcaklık değerleri böyle. TB açarsam da CPU 85-88 civarına gelip GPU 80 sabit kalıyor.
AC Valhalla'da değerlerim bu şekilde. GPU'nun 80 civarlarında dolanması soru yaratır mı? Yaşadığım yerde hava 35 derece olduğunu da belirteyim :)

Ek olarak sağ üstte ROG Boost o.c yazıyor bunu oyunlarda oto yapıyor ancak ben bunu yapmasını istemiyorum. Nasıl önüne geçebilirim? Elle yazan kısımdan gücü sınırlayabilirim sanırsam ancak bilgim çok az o sebeple o kısmında görüntüsünü ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• valhalla.png
    valhalla.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 28
  • gpu elle.png
    gpu elle.png
    194,9 KB · Görüntüleme: 27
  • cpuu elle.png
    cpuu elle.png
    187,5 KB · Görüntüleme: 32
Turbo Boost kapalıyken 80-85 biraz fazla geldi bana. Termal macun değişimi en son ne zaman yapıldı? Değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Turbo Boost kapalıyken 80-85 biraz fazla geldi bana. Termal macun değişimi en son ne zaman yapıldı? Değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

1 hafta önce alındı laptop hocam. Ürün 1.5kg 14 inç çok küçük bir laptop. CPU için Reddit'te 90 civarlarına normal deniyor bu model için ancak GPU normal mi onun hakkında bir fikrim yok.
Ayrıca ürünümün işlemci ve ekran kartı sıvı metal macunla soğutuluyor.
Ek olarak Turbo açıkken 85 lere çıkıyor hocam cpu.Turbo şuan kapalı ve 75-80 arasında cpu

Yeni konular

Geri
Yukarı