Laptop sıcaklık değerleri normal mi?

Kryonaut sağlam termal macun fakat laptoplarda pump-out yapıyor o yüzden tercih etmemeniz gerekir.
Termal macun doğru pattern ile sürüldüğü taktirde viskozitesi düşük olsa dahi pump-out effect'den kaçınılabilir. Önemli olan ısı iletkenliği yüksek olan bir termal macun tercih etmek. İşlemcinin üzerine sürülen termal macun ve yapılan doğru montaj pump-out'u ortadan kaldırır.

Kendi 100 derecelere ulaşan Monster laptopumda Kryonaut kullanıyorum. Macunu nasıl sürdüysem öyle de geri temizliyorum. Herhangi bir taşma vs. yok.

Arctic MX-4 var elimde ondan süreceğim.

MX-4 sürmenizi tavsiye etmem ilk 1-2 hafta bakarsınız sıcaklık düşmüş ondan sonra pumb out yüzünden sıcaklık yine artacaktır. Onun yerine MasterGel maker, MX-6 gibi laptopa daha uygun pumb-out etkisi yapmayan bir macun almanızı tavsiye ederim.

@kitty_assassin @NiCOkings @AliEgemen hocam peki sizce kryonaut mu yoksa mx-6 mı?

MX-6 nın viskozitesi çok yüksek fakat Kryonaut'un da kV/mm si daha yüksek.

@kitty_assassin @NiCOkings @AliEgemen hocam peki sizce kryonaut mu yoksa mx-6 mı?

MX-6 nın viskozitesi çok yüksek fakat Kryonaut'un da kV/mm si daha yüksek.
Hocam Kryonaut masaüstü pclerde overclock icin kullanilan bir ürün. Dediğim gibi 80 dereceyi geçtiği zaman(ki her laptop yuk altinda 80i geçer diye düşünüyorum) kuruma sorunu olabiliyor. MX6 kesinlikle laptop icin daha iyi bir seçenek ama sahsen ben Noctua öneririm.

200tl ye kadar pump out yapmayacak termal macun öneriniz var mıdır?
Fiyat sınırı artarsa NT-H1 artmazsa MX6

Geri
Yukarı