Laptop sıcaklık değerleri normal midir?

• Konuyu başlatan Hiken
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 539

Hiken

Hectopat
Yük altında işlemci 83-85 derece ekran kartı da 75-77 derece. Sizce normal midir? Firma normal olduğunu hatta 95 dereceye kadar sıkıntı olmadığını söylüyor. Arkadaşım geçen günlerde 87 derece ile ekran kartını yaktı o yüzden biraz şüphe var içimde. Fikirleriniz neler? İşlemci turbosunu kapatmaya gerek var mı?

1617465549432.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken o 90+ geziyorum turbom kapalı üstüne undervoltlanmış halde işlemcim. Bu seviyelere 1 sene içinde şükrediceksin. Turbo çok fps yada performans etkilemiyor kapatman ömrünü uzatır tavsiyemdir. Ekran kartım 85 üstü görmedi kendini 85'e kitliyor her zaman o dereceyide mining dışında bir tek uzun süre rust oynadığımda gördüm.

İşlemci için 90 dereceye kadar sıkıntı yok. Ekran kartı içinde 80 derece üstü bir tık sıkıntı. Ama değerlerin şuan için normal. Eğer içinde şüphe varsa undervolt yapabilir veya turboyu kapatabilirsin .
Oyun oynarken o 90+ geziyorum turbom kapalı üstüne undervoltlanmış halde işlemcim. Bu seviyelere 1 sene içinde şükrediceksin. Turbo çok fps yada performans etkilemiyor kapatman ömrünü uzatır tavsiyemdir.
Bilgisayarında çok ciddi ısı sorunu var haberin olsun.

Hocam ben ASUS'un 2020 cıkışlı oyuncu laptobını kullanıyorum 92 dereceden sonra CPU ve GPU tam gücde calıştırmıyor performans kaybına ugruyor eğer bir şekilde 92'yi aşarsa uygulamaları kapatıyor sonradan ogrendim fan cıkışları kapanmış(tozlu ortamlarda cok kullandım). Yani demek istediğim ASUS bu sıcaklıkların dahi sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

İşlemci için 90 dereceye kadar sıkıntı yok. Ekran kartı içinde 80 derece üstü bir tık sıkıntı. Ama değerlerin şuan için normal. Eğer içinde şüphe varsa undervolt yapabilir veya turboyu kapatabilirsin .

Bilgisayarında çok ciddi ısı sorunu var haberin olsun.
Evet var ısı sorunu ve DELL denen çok zeki marka buna rağmen yeni bios güncellemesinde undervoltu kitliyor. Downgrade yapmak zorunda kalmıştım geçen ay.
Bu işlemci için undervolt kilitliydi diye biliyorum. 10750H'a undervolt yapılabiliyor muymuş artık?
Yapamıyorsan bios'da kitlidir.

Geri
Yukarı