Laptop şifremi unuttum

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptopuma koyduğum şifreyi unuttum. Sıfırlamak istiyorum lakin Shift yeniden başlat yapip CMD'ye girmeye çalıştığımda Windows'um güncel olduğu için devam etmek için bir hesap seçin diyor. Bu şifreyi nasıl kırarım bir çözümü yok mu?

Arkadaşlar merhaba, laptopuma koyduğum şifreyi unuttum. Sıfırlamak istiyorum lakin Shift yeniden başlat yapip CMD'ye girmeye çalıştığımda Windows'um güncel olduğu için devam etmek için bir hesap seçin diyor. Bu şifreyi nasıl kırarım bir çözümü yok mu?

Şifreyi Gmail'iniz ile kaldırabilirsiniz. Şifreyi unuttum seçeneği olacak diye hatırlıyorum.

Mail hesaplı Microsoft hesapları kırmak kolay değil. Bunu yapmak için şifremi unuttum deyip mailinize gönderilen doğrulama adımlarını yapıp yeni şifreniz ile tekrar denemelisiniz.

Kurulum USB'sinden başlatıp sistemi. Shift +F10 yapın ve sırasıyla şu komutları girin.
diskpart.
list vol (burada diskler listelenir c diskinin harfini boyutuna göre bulun.)
x: (x = demin bulduğumuz harf)
cd windows.
cd system 32.
ren utilman.exe utilman1.exe
ren cmd.exe utilman.exe

Daha sonra sistemi normal açıp sağ alttan kolay erişim tuşuna basın. CMD açılır oraya şu komutu yazın. netuser kullaniciadiniz yenisifreniz daha sonra yeni şifre ile giriş yapın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı