Laptop Siyah ekranda kalması

RSTMAB

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar.

Gece laptop'u kapattim. Adaptoru fisten cektim ama adaptoru bilgisayardan cikarmadim. Sabaha kadar oyle kalmis. Bilgisayarın icini temizleyecektim. Once bilgisayari actim calisiyordu ekran acildi sonra kapatip arkasini actim fani falan temizledim. Sonra tekrar topladim. Daha sonra actigimda sadece fan sesi geliyor ve isiklar yandi. Ne yapmaliyim ? Yardimci olursaniz mutlu olurum. Statik elektrik birikmesi olur mu?

Ekran dışında herşey çalışıyorsa bilgisayarı televizyona ya da monitöre takıp Windows tuşuna basılı tutun, iki kere P tuşuna basın(Taktığınız girişe göre televizyonu/monitörü de ayarlamayı unutmayın). Görüntü geldiyse sorun ekran kablosunda olabilir, genellikle altın sarısı ve bantlı oluyor ucu, ince uzun dikdörtgen biçiminde birşey görünce tanırsınız. Tam oturmuş mu, oturmasına rağmen görüntü gelmiyorsa uçları sağlam mı, kopan, yerinde olmayan birşey var mı kontrol edin.

Ekran dışında herşey çalışıyorsa bilgisayarı televizyona ya da monitöre takıp Windows tuşuna basılı tutun, iki kere P tuşuna basın(Taktığınız girişe göre televizyonu/monitörü de ayarlamayı unutmayın). Görüntü geldiyse sorun ekran kablosunda olabilir, genellikle altın sarısı ve bantlı oluyor ucu, ince uzun dikdörtgen biçiminde birşey görünce tanırsınız. Tam oturmuş mu, oturmasına rağmen görüntü gelmiyorsa uçları sağlam mı, kopan, yerinde olmayan birşey var mı kontrol edin.
Eger bu konularda bilgiliyseniz olmazsa bu yontem sizden yardim almak ici bana whatsapp numaranizi yaza bilirmisiniz?

Yazdıklarım dışında söyleyebileceğim birşey yok ki. Dediğimi deneyin olmazsa başka çözüm düşünürüz. Dikkatli olun bu arada, o kablo ekranın can damarı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı