Laptop soğuctucuları gerçekten işe yarıyor mu?

GeForce NOW'dan baktığım sıcaklık değerlerine bakıp değerlendireceğim fakat normal çalışıyor. Sorun çıkmadığı sürece değiştirmezsek bir şey olmaz değil mi?
GeForce NOW'da baktığım derken? Yani GeForce NOW açıkken çıkan değerleri mi referans alıyorsunuz?

Eğer öyle yapıyorsanız doğru değil, sistemi yük altında tutmalısınız. GeForce NOW'da oyunu yayın aracılığıyla oynadığınız için sizin sisteminize yük binmiyor.

O yüzden sıcaklık değerlerine bakmak için kendi sisteminizde ağır bir oyun açıp test etmelisiniz.

Çok olmadı hocam, taş çatlasın 8 ay falan. Aldığım değerlerde kullanmanın bir zararı olur mu?
Olacağını sanmıyorum. Modern CPU'ların dahili ısıölçerleri var ve eğer yeterince ısınırsa sistemin zarar görmemesi için işlemci önce frekans düşürüyor, ardından eğer hala çok sıcaksa bilgisayarı kapatıyor.

Yani kolay kolay zarar görmez.

GeForce NOW'da baktığım derken? Yani GeForce NOW açıkken çıkan değerleri mi referans alıyorsunuz?

Eğer öyle yapıyorsanız doğru değil, sistemi yük altında tutmalısınız. GeForce NOW'da oyunu yayın aracılığıyla oynadığınız için sizin sisteminize yük binmiyor.

O yüzden sıcaklık değerlerine bakmak için kendi sisteminizde ağır bir oyun açıp test etmelisiniz.

Olacağını sanmıyorum. Modern CPU'ların dahili ısıölçerleri var ve eğer yeterince ısınırsa sistemin zarar görmemesi için işlemci önce frekans düşürüyor, ardından eğer hala çok sıcaksa bilgisayarı kapatıyor.

Yani kolay kolay zarar görmez.

Ben Max ayarlarda CS2 ve WoT oynuyorum.(Max ayarlarda)

Arkadaşımda 12700H - 3060 olan Dell G15 var. Macun yeni olsa da işlemci kendini kısıyor o yüzden soğutucu + klavye ve monitör ile kullanıyor. Bazılarında fabrikasyon hatası.

Geri
Yukarı